Partner serwisu
10 maja 2021

Siła instytutów resortu Ministerstwa Klimatu i Środowiska

Kategoria: Aktualności

Minister Klimatu i Środowiska nadzoruje dziewięć instytutów badawczych. Wypełnianie zadań stawianych przed resortem wymaga dobrego przepływu informacji i pełnej współpracy wszystkich jednostek. Potencjał badawczy – kadrowy i sprzętowy – poszczególnych instytutów jest często unikalny i stanowi wielką wartość na polu rozwoju nowoczesnej nauki. O tym, jak najlepiej go wykorzystać przy podejmowaniu wyzwań stawianych przez współczesną gospodarkę dyskutowano podczas spotkania kierownictwa Ministerstwa Klimatu i Środowiska z dyrektorami instytutów.

Siła instytutów resortu Ministerstwa Klimatu i Środowiska

29 kwietnia 2021 r. w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Warszawie z dyrektorami instytutów resortowych spotkali się Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka oraz Ministrowie: Ireneusz Zyska – Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii oraz Piotr Dziadzio – Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa. Wśród uczestników spotkania był również prof. Maciej Chorowski – Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prof. Aleksander Nawrat – ekspert ds. badań i rozwoju w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
 

Podczas spotkania dyskutowano o wyzwaniach stojących przed resortem na tle transformacji energetycznej, zmian klimatu oraz konieczności po-covidowego ożywienia gospodarki.
 

- Sprawnie funkcjonujące zaplecze analityczne instytutów stanowi podstawowe narzędzie dające empiryczne argumenty w dyskusjach nad ważnymi i wrażliwymi społecznie tematami dotyczącymi zmian klimatu czy bezpieczeństwa energetycznego. Myślę, że jeszcze bliższa współpraca i interdyscyplinarne projekty przyczynią się do lepszego wykorzystania potencjału jednostek w kierunkach już dobrze znanych, takich jak odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, transformacja energetyczna itd. oraz nowych, które pojawią się zapewne podczas kolejnych spotkań i dalszej wymiany informacji – powiedział Minister Michał Kurtyka.
 

Wizyta w PIG-PIB zapoczątkowała cykl regularnych spotkań w tym gronie. Ustalenie płaszczyzny współpracy przynoszącej korzyści wszystkim instytutom i mającej pozytywny wpływ na pracę resortu jest wolą wszystkich uczestników spotkania.

źródło: www.pgi.gov.pl
fot. www.pgi.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ