Partner serwisu
04 marca 2021

KUKE | PZPB. Restrukturyzacje i upadłości w sektorze budownictwa – komentarz. Styczeń 2021

Kategoria: Aktualności

Restrukturyzacja i upadłość przedsiębiorstw to nieodzowny element współczesnych gospodarek. Jedną z przyczyn kłopotów firm z branży budowlanej jest jej szczególna wrażliwość na cykle koniunktury gospodarczej, inwestycje, sezonowość działalności, zmiany warunków finansowania czy zmienność wsparcia programów rządowych.

KUKE | PZPB. Restrukturyzacje i upadłości w sektorze budownictwa – komentarz. Styczeń 2021

Chcąc na bieżąco monitorować sytuację w obszarze restrukturyzacji i upadłości sektora budownictwa PZPB razem z KUKE – firmą członkowską, rozpoczyna cykl comiesięcznych komentarzy dotyczących koniunktury i kondycji finansowej przedsiębiorstw naszej branży.

„Wyraźny spadek inwestycji w samorządach i w niektórych obszarach budownictwa kubaturowego, głównie w segmencie biur i hoteli, prawdopodobniej poskutkuje pogorszeniem kondycji finansowej małych i średnich firm podwykonawczych oraz mniejszych wykonawców o zasięgu lokalnym, natomiast dużym podmiotom udało się zgromadzić rekordowe portfele zamówień i w większości wchodzą w rok 2021 w bardzo dobrej sytuacji finansowej” – podkreśla dr Damian Kaźmierczak, główny ekonomista PZPB w komentarzu na styczeń 2021 „KUKE | PZPB. Restrukturyzacje i upadłości w sektorze budownictwa. Rośnie ryzyko niewypłacalności małych i średnich firm budowlanych”

Pełen komentarz i szczegółowe informacje TUTAJ.

źródło: pzpb.com.pl
fot. pzpb.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ