Partner serwisu
04 listopada 2020

Przetarg na ostatni odcinek S19 na Podlasiu

Kategoria: Aktualności

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy 16-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Boćki - Malewice. W województwie podlaskim na etapie postępowania przetargowego jest już w sumie ponad 118 km tej trasy.

Przetarg na ostatni odcinek S19 na Podlasiu

- Konsekwentnie dążymy do osiągnięcia celu, jakim jest spójny układ komunikacyjny kraju. Jego jednym z ważniejszych elementów jest budowa drogi ekspresowej S19, która stanowić będzie główny korytarz transportowy Polski Wschodniej. Droga ta, jako część międzynarodowej trasy Via Carpatia, przyczyni się do rozwoju gospodarczego tego regionu  – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

 

S19 Boćki - Malewice ominie od wschodu Boćki i Dziadkowice, wyprowadzając ruch tranzytowy z tych miejscowości. Realizowana będzie w przekroju 2x2, czyli dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i przystosowana do obciążenia 11,5 tony na oś. Rodzaj konstrukcji nawierzchni (asfaltowa lub betonowa) zostanie wybrany przez wykonawcę na etapie projektu budowlanego. Na tym odcinku zaplanowano budowę 15 obiektów inżynierskich. 

Do końca tego roku planowane jest podpisanie pierwszych umów z wykonawcami fragmentów S19 wokół Białegostoku:

Krynice - Dobrzyniewo - Białystok Zachód (10,2 km),

Białystok Zachód - Księżyno (16,7 km),

Księżyno - Białystok Południe (8 km),

Białystok Południe - Ploski (12,7 km).

źródło: www.gov.pl
fot. www.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ