Partner serwisu
15 października 2020

Remont dzięki dobrej współpracy

Kategoria: Aktualności

Kierowcy jadący przez Wałbrzych drogą krajową nr 35, prowadzącą m.in. do granicy z Czechami, mogą już korzystać z wyremontowanej jezdni.

Remont dzięki dobrej współpracy

Trwający od maja do września 2020 r. remont dotyczył prawie kilometrowego odcinka łączących się wałbrzyskich ulic: Niepodległości i Wałbrzyskiej, będących częścią drogi nr 35.

I choć to droga krajowa, to samorząd Wałbrzycha i prowadząca w regionie wydobycie kruszyw spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy (KSS Bartnica) po raz kolejny – dla dobra kierowców i mieszkańców – wzięli na siebie wspólnie koszty jej remontu. Najnowsza modernizacja jest już ósmą w ostatnich latach inwestycją drogową w tej części miasta, finansowaną przez miasto i KSS Bartnica.

Nowoczesna i z lokalnych kruszyw

Naprawiony odcinek drogi otworzyli wspólnie: Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i Jakub Madej, prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy.

– KSS Bartnica od dawna pozwala nam skutecznie rozwiązywać wyzwanie, jakim jest jakość przebiegającej przez dzielnicę Podgórze drogi krajowej. Dzięki dobrej współpracy udało nam się wspólnie wyremontować już kilka odcinków tej jezdni, przy czym wysiłek finansowy miasta, choć duży, to jednak nie jest tak znaczący jak mógłby być, gdybyśmy przeprowadzali remonty sami. Za to dziękujemy Kopalniom Surowców Skalnych w Bartnicy – mówił podczas otwarcia Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

A Jakub Madej, prezes KSS Bartnica podkreślał, że nowa nawierzchnia drogi została w całości wykonana z przekazanych nieodpłatnie przez Spółkę aż dwóch i pół tysiąca ton mas bitumicznych, wyprodukowanych lokalnie w Starym Julianowie, z wydobywanych także lokalnie kruszyw, które zaliczają się do najlepszych w kraju i m.in. wpływają na poprawę bezpieczeństwa kierowców.

– Do budowy nowej nawierzchni odcinków ulic Niepodległości i Wałbrzyskiej przekazaliśmy m.in. ponad tysiąc ton gabra z naszego złoża w Słupcu, które rozjaśnia jezdnię poprawiając widoczność oraz wpływa na skrócenie drogi hamowania aut. Oraz ponad tysiąc ton melafiru ze złoża w Rybnicy Leśnej, który wzmocnił drogę. Jezdnia jest też ekologiczna, dzięki dodaniu do jej nawierzchni destruktu asfaltowego, pochodzącego z recyklingu – mówił prezes Madej.

Będą też nowe chodniki

KSS Bartnica od lat angażuje się w remonty ul. Niepodległości i jej okolic, ponieważ transportuje tędy urobek z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej do bocznicy kolejowej w Wałbrzychu. Spółki nie obligują jednak do takich działań żadne przepisy. – Robimy to z dobrej woli, ponieważ jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną – podkreśla Jakub Madej.

Wałbrzyski Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta zapowiedział na przyszły rok remont kolejnego odcinka drogi krajowej nr 35 oraz wymianę w tej części miasta fragmentów chodników.

źródło: www.bartnica.com.pl
fot. www.bartnica.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ