Partner serwisu
21 września 2020

Rusza przetarg na realizację trasy Via Carpatia w okolicy Siemiatycz

Kategoria: Aktualności

Ruszył proces realizacji południowego fragmentu podlaskiego szlaku Via Carpatia. 18 września 2020 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała do Dziennika Urzędowego UE ogłoszenie o postępowaniu przetargowym na projekt i budowę odcinka S19 Malewice – Chlebczyn. To najbardziej wysunięty na południe fragment S19 na Podlasiu, przekraczający rzekę Bug i wchodzący w obszar województwa mazowieckiego.

Rusza przetarg na realizację trasy Via Carpatia w okolicy Siemiatycz

- Dotrzymujemy słowa danego wschodniej części Polski i całemu regionowi Europy, przez który prowadzi trasa Via Carpatia, a tym samym kontynuujemy inicjatywę zapoczątkowaną przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To już kolejny fragment drogi S19 w Polsce, a dziewiąty w województwie podlaskim, który przechodzi do etapu wyboru wykonawcy na projekt i budowę. Mam nadzieję że w kolejnych miesiącach będziemy mogli rozmawiać o złożonych ofertach, a następnie podpisać i zrealizować w terminie umowę – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 

S19 Malewice – Chlebczyn, czyli obwodnica Siemiatycz

Odcinek S19 Malewice – Chlebczyn ma 25 km długości i omija od zachodu Siemiatycze, wyprowadzając tym samym ruch tranzytowy z miasta. Fragment ten przekracza dolinę rzeki Bug estakadą o długości 658 metrów.  Na jego przebiegu zaplanowane są dwa węzły:

Siemiatycze Północ, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr  690 (DW690),

Siemiatycze Południe, dzięki któremu ruch zostanie bezkolizyjnie rozprowadzony na drogę krajową nr 62  (DK62) w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego.

Powstająca trasa będzie drogą 2-jezdniową po dwa pasy ruchu, uzupełnioną o 2 metrowe pasy awaryjne.  Rodzaj konstrukcji nawierzchni, asfaltową lub betonową, wybierze wykonawca na etapie projektu budowlanego.

134 km S19 w województwie podlaskim w przetargu

To już kolejny odcinek szlaku Via Carpatia w województwie podlaskim, na który w tym roku GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę. Obecnie w postępowaniach przetargowych jest 9 podlaskich odcinków S19 o łącznej długości przeszło 134 km. Z kolei już w październiku GDDKiA planuje ogłoszenie ostatniego przetargu na terenie województwa podlaskiego, na odcinek Boćki – Malewice (15,91 km). 

Umowy na realizację S19 w 2020 r.

Do końca 2020 r. planowane jest też podpisanie pierwszych umów z wykonawcami na cztery odcinki S19 wokół Białegostoku o łącznej długości 47,51 km:  

odc. Białystok Zachód  – Księżyno (16,65 km),

odc. Księżyno – Białystok Południe (7,95 km),  

odc. Białystok Południe – Ploski (12,73 km),

odc. Krynice – Dobrzyniewo – Białystok Zachód (10,18 km).

 

źródło: Ministerstwo Infrastruktury
fot. Ministerstwo Infrastruktury
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ