Partner serwisu

Osiągnąć cel zero wypadków

Kategoria: Kruszywa

Ryszard Dudek, Starszy Inspektor BHP Nordkalk Sp. z o.o., Joanna Burek, Marketing Manger Nordkalk Sp. z o.o.

Konsekwentne przestrzeganie zasad BHP, systematyczne szkolenia pracowników, czy dokładne zabezpieczanie maszyn i urządzeń, m.in. takie działania stosowane w firmie Nordkalk mają przyczynić się do osiągnięcia głównego celu – zera wypadków. Podjęte działania przynoszą zakładane rezultaty, Zakład Wolica ostatnie 6 lat pracuje bez wypadku.

Osiągnąć cel zero wypadków

Kluczową kwestia do osiągnięcia sukcesu w obszarze bezpieczeństwa – czyli celu zero wypadków – jest zrozumienie i wdrożenie w życie następujących zasad:

- Bezpieczeństwo jest priorytetem we wszystkich działaniach Nordkalk.

     - Wszyscy bierzemy aktywny udział i przyczyniamy się do wewnętrznych działań firmy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w pracy.

   - Dzięki metodycznemu podejściu do zagadnień związanych z bezpieczeństwem możemy uniknąć wypadków poprzez poznawanie oraz wymianę doświadczeń, spostrzeżeń i wiedzy.

    - Każdy wypadek i obserwacja dotycząca bezpieczeństwa musi być zgłoszona i przeanalizowana. Podjęte zostaną działania zapobiegające podobnym incydentom w przyszłości.

      Do przestrzegania zasad BHP zobowiązani są nie tylko pracownicy Nordkalk, ale wszystkie osoby znajdujące się na terenie przedsiębiorstwa: podwykonawcy, klienci, goście, itp.  

 

Na początek ,,elementarz”

Teoretyczną podstawą wszelkich działań związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w Nordkalk jest podręcznik „Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy dla Nordkalk Corporation”. Określa on cele działań BHP i zawiera informacje m.in. na temat zakresu odpowiedzialności każdego pracownika, osobistego wyposażenia ochronnego, zarządzania ryzykiem zawodowym, opieki medycznej w pracy, komunikacji oraz statystyk BHP.

Przewodnik jest dokumentem obowiązującym w całej Korporacji Nordkalk – został przetłumaczony na kilka języków, zmodyfikowany pod kątem prawnych uregulowań dla poszczególnych krajów i wręczony wszystkim pracownikom oraz kontrahentom.

Fot. Nordkalk

Cały materiał znajdą Państwo w magazynie "Surowce i Maszyny Budowlane" 6/2013

zamów prenumeratę w wersji elektronicznej lub drukowanej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ