Partner serwisu
22 maja 2020

Nowe, nietypowe zastosowanie pianki poliolefinowej

Kategoria: Aktualności

Już nie tylko materiał izolacyjny w systemach grzewczych, chłodniczych czy wodno-kanalizacyjnych, ale też fragment osłon pozwalających zabezpieczyć się przed zarażeniem COVID-19.

Nowe, nietypowe zastosowanie pianki poliolefinowej
W okresie epidemii SARS-CoV-2 potrzebne są innowacyjne, nieszablonowe pomysły, które pomagają chronić zdrowie, szczególnie ludziom mającym kontakt z wieloma osobami w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków: dentystom, fryzjerom, sprzedawcom, fizjoterapeutom. Takim właśnie rozwiązaniem są przyłbice Spatkap tworzone w Niderlandach z wykorzystaniem pianki poliolefinowej Thermaflex.
 
Każdy, kto nosił już podobne osłony wie jak potrafią być niewygodne i jak trudno wytrzymać w nich kilka godzin bez przerwy. Przyłbica Spatkap jest bezpieczną, funkcjonalną, komfortową i niedrogą alternatywą, którą z łatwością można złożyć samemu z dostarczonych elementów. Osłania całą twarz, zabezpieczając przed kontaktem z wirusem oczy, nos, usta i brodę. Jest wielokrotnego użytku, po dezynfekcji może być noszona ponownie. Jej największa część - ochronna osłona - jest wykonywana z tworzywa PETG, które wykorzystywane jest m.in. także do sterylnego pakowania sprzętu medycznego. Na głowie przyłbica mocowana jest za pomocą gumki. Druga gumka umieszczana jest na dole, by zabezpieczać kształt całej konstrukcji. Na czole przyłbica utrzymuje się dzięki paskowi wykonywanemu z tworzywa. Projektanci z firm Thermaflex i Spatkap stwierdzili, że warto dodać w tym miejscu zabezpieczenie, które sprawi, że plastik nie będzie odciskał się na skórze oraz że przyłbica będzie wygodna w noszeniu. Zaprojektowali więc dodatkową podkładkę wykonaną z pianki poliolefinowej Thermaflex. Poręczny pasek izolacji z łatwością można stabilnie zamocować w konstrukcji przyłbicy.
 
- Nasza ultralekka osłona do twarzy była już dość wygodna ze względu na swoją elastyczność. Ale postanowiliśmy ją udoskonalić z myślą o ludziach, którzy noszą ją na głowie cały dzień, pocąc się w gorących namiotach w obozach dla uchodźców. Dlatego wraz z fantastycznym wsparciem firmy Thermaflex North West Europe i Algemene Rubber Industrie Eindhoven opracowaliśmy podkładki z pianki. Thermaflex działał w imponującym tempie, dostarczył 1,5 miliona podkładek piankowych dla Spatkap. Ponieważ to rozwiązanie się sprawdziło, jest już stałym elementem naszych przyłbic. Pianka poliolefinowa Thermaflex International jest ewenementem na skalę światową - wyjaśnia Coen Hoogstraten, właściciel firmy Spatkap.
źródło: Royal Brand
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ