Partner serwisu
19 maja 2020

Nordkalk przeznaczy na pomoc dla szpitala i samorządowych zakładów podstawowej opieki zdrowotnej ze świętokrzyskiego prawie 80 tys. złotych

Kategoria: Aktualności

Po 10 tys. złotych dla Samorządowych Zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie i Chęcinach oraz 60 tys. złotych wsparcia dla Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przekaże firma Nordkalk, dostawca produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego, którego jeden z Zakładów znajduje się w Miedziance, w gm. Chęciny.

Nordkalk przeznaczy na pomoc dla szpitala i samorządowych zakładów podstawowej opieki zdrowotnej ze świętokrzyskiego prawie 80 tys. złotych

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie świętokrzyskim spada, ale jeszcze 5 maja padł rekord: stwierdzono 18 nowych przypadków. Do 15 maja w regionie potwierdzono obecność wirusa u 356 osób. Skala pandemii koronawirusa zaskoczyła niemal wszystkich.

Widocznym efektem tego zaskoczenia były problemy z dostępem do sprzętu ochronnego w całym kraju, nawet dla personelu medycznego. Szpitale i samorządowe zakłady podstawowej opieki zdrowotnej w tym czasie mierzą się z innymi problemami, jak braki kadrowe, spowodowane również przez zachorowania wśród lekarzy i pielęgniarek. Duże wyzwanie stanowi płynność finansowa szpitali, które od lat zmagają się z niewystarczającym finansowaniem. Sytuacja epidemiologiczna uwypukliła wszystkie te problemy.

– W tym szczególnie trudnym czasie zdecydowaliśmy jako Nordkalk Polska przekazać kwotę 80 tys. złotych dla szpitala i samorządowych zakładów podstawowej opieki zdrowotnej z gmin Piekoszów, Chęciny i miasta Kielce w województwie świętokrzyskim. Jako część lokalnych społeczności, chcemy włączyć się w pomoc tym, którzy na co dzień starają się pomóc – często z narażeniem swojego zdrowia a nawet życia – mieszkańcom województwa świętokrzyskiego – mówi Piotr Maciak, prezes zarządu Nordkalk Polska Sp. z o. o.

Dodatkowo firma wsparła kwotą 20 tys. złotych szpital w Opocznie, gm. Sławno, woj. łódzkie, gdzie znajduje się kolejny zakład Nordkalk.

- Państwa nieoceniona pomoc i życzliwość w obliczu zmagań z aktualną sytuacją epidemiologiczną okazała się dla nas niezwykle cenna i budująca. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce i solidarność z naszą placówką – czytamy w podziękowaniu od dyrekcji szpitala w Opocznie.

Nordkalk w Polsce jest obecny od 1997 roku. Na ten moment firma posiada 4 zakłady przeróbcze oraz 3 kopalnie wapienia.  W województwie świętokrzyskim Nordkalk posiada 2 zakłady – w Miedziance i Wolicy, gdzie w sumie zatrudnia ponad 300 osób. Wapień dostarczany przez Nordkalk jest istotnym elementem pozwalającym na rozwój polskiej gospodarki.

źródło: informacja prasowa
fot. Nordkalk Polska
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ