Partner serwisu
30 kwietnia 2020

Budimex rozpoczyna budowę S5 między Ostródą a Grudziądzem

Kategoria: Z życia branży

28.04.2020 r. została zawarta umowa pomiędzy Budimex S.A. a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie na budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku Ornowo - Wirwajdy w woj. warmińsko-mazurskim.

Budimex rozpoczyna budowę S5 między Ostródą a Grudziądzem

Wartość umowy: 165 603 607,00 zł netto. Droga będzie objęta pięcioletnią gwarancją. Termin realizacji wynosi 31 miesięcy od daty zawarcia umowy. 

Budowa drogi S5 na odcinku Ornowo - Wirwajdy obejmie odcinek o długości ok. 5 km. W ramach zadania przewidziana jest budowa dodatkowych jezdni obsługujących teren przyległy.  Przebudowane zostaną drogi poprzeczne innych kategorii kolidujące z drogą S5. Będzie to droga o przekroju dwujezdniowym. Powstanie na niej węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16, która docelowo stanie się częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz - Ostróda i stanowić będzie element ciągu dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód - zachód.

źródło: budimex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ