Partner serwisu
22 kwietnia 2020

Dobre praktyki CEMEX w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Kategoria: Z życia branży

Po raz 18. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród niemal 1700 opisów najlepszych działań 214 firm w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w 2019 roku, opublikowanych zostało osiem dobrych praktyk firmy CEMEX Polska.

Dobre praktyki CEMEX w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Najnowsza edycja raportu zawiera opis ośmiu projektów CEMEX Polska zrealizowanych przez firmę w 2019 roku, w tym w obszarze BHP: Akademia Zdrowego Odżywiania, Kampania „Dbaj o Serce”, Program „Pracownicze Kluby Sportowe”, Kampania „Bądź ostrożny! Rozejrzyj się… zanim wejdziesz na jezdnię”, Rodzinny Rajd Rowerowy. W obszarze edukacji środowiskowej i o gospodarce obiegu zamkniętego: projekt edukacyjny „Zostań badaczem przyrody i poznawaj otaczający nas świat”, „Warsztaty na okrągło” oraz obejmujący szeroki zakres działań edukacyjnych w ramach modelu shared value, Program Aktywności Społecznej.

Dobre praktyki ujęte w raporcie zostały podzielone na siedem obszarów, według międzynarodowej normy dotyczącej społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Są to: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Największy wzrost dobrych praktyk w 2019 roku zaobserwowano w obszarze środowisko naturalne.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest publikacją cyklicznie wydawaną przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2002 roku. Stanowi on przegląd aktywności firm w zakresie CSR i podsumowuje najważniejsze działania w tym obszarze, jakie zostały wdrożone przez przedsiębiorstwa w Polsce w danym roku. CEMEX Polska należy do grona Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 10 lat.

Raport dostępny jest do pobrania na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2019/

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ