Partner serwisu
30 marca 2020

Budimex rozpoczyna prace przy węźle Rumia Janowo

Kategoria: Z życia branży

W pierwszej kolejności będą wykonywane prace ziemne. Na ulicy Oliwskiej i Łużyckiej rozpocznie się przebudowa instalacji podziemnych, które potrwają około dwa miesiące. Po wakacjach prace przeniosą się na DK nr 6 gdzie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W maksymalnym nasileniu na budowie węzła będzie pracować blisko 100 osób.

Budimex rozpoczyna prace przy węźle Rumia Janowo

Celem realizacji węzła Rumia Janowo jest przede wszystkim usprawnienie ruchu drogowego oraz modernizacja okolicznej infrastruktury. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie również integracja różnych środków transportu. Oznacza to, że powstanie funkcjonalny, spójny system komunikacji drogowej, a co za tym idzie – zwiększy się liczba pasażerów publicznego transportu zbiorowego, a tym samym zmniejszą się korki i emisja spalin.

Projekt przewiduje powstanie w pobliżu stacji SKM Rumia Janowo m.in. tunelu łączącego dwie części miasta, parkingów, ścieżek rowerowych, wiat i zatok autobusowych oraz kładek dla pieszych i udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Największym wyzwaniem jest budowa tunelu, który przechodzi pod 4 torami kolejowymi i peronem przystanku Rumia Janowo. W tunelu będzie przebiegać droga kołowa, ciąg pieszy i rowerowy. Układ statyczny konstrukcji stanowić będzie rama żelbetowa jednoprzęsłowa o przekroju zamkniętym i rozpiętości 15 m w świetle ścian oraz długości 29,28 m.

Wartość kontraktu: 60 850 086,47 zł brutto
Termin zakończenia robót: 30.09.2022 r.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ