Partner serwisu
29 stycznia 2020

Perfekcyjna miara

Kategoria: Aktualności

Aby w energointensywnej produkcji cementu zredukować udział kosztownych paliw pierwotnych jak węgiel i olej, operatorzy stosują coraz częściej alternatywne paliwa i surowce. BEUMER Group oferuje skrojone na miarę systemy obejmujące cały łańcuch przepływu materiału – od przyjęcia i wyładunku pojazdu dostawczego aż po magazynowanie, pobieranie próbek, transport i dozowanie materiałów. Do precyzyjnego dozowania producent systemów zaprojektował wagę ślimakową dozującą BG OptiFeed, dostosowaną do szeregu różnych paliw alternatywnych.

Perfekcyjna miara

Zdecydowana większość alternatywnych nośników energii składa się z takich paliw jak ścinki ze starych opon, mieszanki z tworzyw sztucznych, papieru, kompozytów, tkanin i starego drewna. Materiały te wykazują różną gęstość nasypową czy też ekstremalną wilgotność. Obsługa tych niehomogennych materiałów sypkich wymaga kompleksowej wiedzy. W celu dozowania tej mieszanki materiałowej EUMER Group opracował we współpracy ze swoimi klientami urządzenie BG OptiFeed, wagę ślimakową dozującą, wyposażoną w automatyczny układ kalibracji o wysokiej dokładności dozowania. Dzięki temu ten wysoce precyzyjny system nadaje się do ciągłego, dozowanego i niezawodnego transportu różnych materiałów sypkich. Możliwy jest bezpieczny transport nawet materiałów wybuchowych, ponieważ wszystkie komponenty są też dostępne w wersji ATEX.

Wydajność dozowania wynosi do 30 ton na godzinę. System jest zaprojektowany do gęstości nasypowej od 0,08 do 0,8 tony na metr sześcienny, stosunek regulacji wynosi 1 : 20. Maksymalna tolerancja ważenia wynosi – zależnie od lokalnych warunków – od 1 do 2 proc. i zapewnia bardzo wysoką dokładność dozowania. Kompletnie zamknięty BG OptiFeed jest zabezpieczony przed pyłem i innymi wpływami otoczenia.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ