Partner serwisu
27 stycznia 2020

Zaawansowany system wybieralnego sterowania pomocniczym układem hydraulicznym

Kategoria: Aktualności

Zaawansowany system wybieralnego sterowania pomocniczym układem hydraulicznym (A-SAC) firmy Bobcat do minikoparek z serii R o masie 2–4 tony wygrał Nagrodę za Innowacyjność Techniczną przyznawaną przez jury Nagród za Innowacyjność Samoter 2020. Nagrodę wręczono na uroczystości, która odbyła się 23 stycznia 2020 r. podczas kolacji dla prasy w hotelu Due Torri na starówce Werony we Włoszech.

Zaawansowany system wybieralnego sterowania pomocniczym układem hydraulicznym

Nagrody za Innowacyjność to część działań związanych z targami Samoter 2020, które odbędą się w Weronie 20–25 marca 2020 r. System A-SAC będzie prezentowany na stoisku wewnętrznym firmy Bobcat, jak również na zewnętrznym terenie wystawowym. To jedno z wielu rozwiązań firmy Bobcat prezentowanych na tegorocznej edycji międzynarodowych targów Samoter, odbywających się co trzy lata.

Dostosowanie schematów sterowania pomocniczym układem hydraulicznym w koparkach Bobcat

Firma Bobcat wprowadziła oryginalny system wybieralnego sterowania pomocniczym układem hydraulicznym (SAC) wraz z wprowadzeniem minikoparek z serii R w 2018 r. System SAC to niepowtarzalne rozwiązanie, które pozwala operatorom dostosować schematy sterowania pomocniczym układem hydraulicznym w koparkach Bobcat, w zależności od preferencji dotyczących wykorzystania osprzętu hydraulicznego.

Jak pokazano na załączonych rysunkach, system SAC jest obsługiwany za pomocą przycisków wygodnie umieszczonych na szczycie każdego z joysticków w koparkach. W połączeniu z przełącznikiem SAC na tablicy przyrządów pozwalają one operatorowi na wybranie jednego z siedmiu prekonfigurowanych schematów sterowania, dzięki którym podczas pracy może on cały czas trzymać ręce na joystickach. Zapewnia to większą wydajność i pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze, które byłyby tracone z powodu konieczności przyzwyczajenia się do nowych trybów pracy lub dostosowania maszyny.

A-SAC – zaawansowane wybieralne sterowanie

„Opracowaliśmy system A-SAC, aby jeszcze rozwinąć funkcjonalność SAC, pozwalając operatorowi dostosowywać prędkość każdej funkcji. Korzystając z systemu A-SAC operator może łatwo dostosować ustawienia nawet do siedmiu różnych osprzętów lub zastosowań. Zwiększa to wydajność i precyzję podczas korzystania z określonego osprzętu” – wyjaśnia Robert Husar, odpowiedzialny za linię minikoparek w firmie Bobcat, komentując wyjątkową funkcjonalność tego systemu w maszynach kompaktowych.

System A-SAC będzie dostępny jako opcjonalna funkcja w obecnych i przyszłych koparkach Bobcat z serii R, można go też montować dodatkowo na wszystkich koparkach z serii R z przedziału 2–4 ton.

Przykład użycia systemu A-SAC

Na przykład podczas pracy z chwytakiem sortującym operator może wybrać połączenie funkcji przechylania (AUX4) i obrotu (AUX2) na lewym joysticku z funkcją otwierania/zamykania (AUX1) dalej niezależnie działającą na prawym joysticku. W systemie A-SAC operator może osobno ustawić prędkość każdej z tych funkcji, aby dostosować je do określonych zadań lub poziomu umiejętności. Przechodząc do innego zadania z tym samym osprzętem operator może łatwo przełączyć się na inne ustawienie uprzednio skonfigurowane w systemie A-SAC.

Minikoparki z serii R z przedziału 2–4 ton to pięć kompaktowych modeli – E26, E27z, E27, E34 oraz E35z – zapewniających najlepsze w swojej klasie połączenie doskonałej widoczności, dużej siły kopania, znakomitej stabilności i płynnej kontroli funkcji roboczych, przy niskiej masie ułatwiającej transport. Modele te zapewniają zupełnie nowy poziom wydajności i innowacyjności. Doskonała jakość wykonania oraz przełomowe rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że koparki z serii R firmy Bobcat mają wyjątkową pozycję na rynku.

Nowe koparki wprowadzają wiele najnowocześniejszych funkcji i zapewniają jeszcze wyższy poziom jakości i niezawodności. Wykorzystują one nowe konstrukcje elastycznych platform maszyn, które pozwalają na różne konfiguracje modeli i specyfikacji, które będą pasować do szerokiej gamy zastosowań i potrzeb klientów. Ponadto zespół projektujący nowe maszyny, poza uzyskaniem jeszcze większej wydajności i jakości wykonania, dopilnował, aby zapewniały one znacznie większy komfort operatora i rozszerzoną funkcjonalność oraz aby jak najlepiej pasowały do najważniejszych zastosowań.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat oraz oferowanych produktów znajduje się na stronie www.bobcat.com

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ