Partner serwisu
Gorący temat
14 stycznia 2020

Górnik na nartach, rozmowa z Piotrem Gawlikowskim

Kategoria: Artykuły z czasopisma

W Czorsztyn Ski Kluszkowce 28.02-01.03.2020 odbędzie się V edycja Mistrzostw Świata Braci Górniczej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. O szczegółach wydarzenia opowiada Piotr Gawlikowski, zastępca przewodniczącego komitetu organizacyjnego mistrzostw, prezes KSS Wisła S.A.

Sabina Szewczyk-Wajda: Górnik na nartach – skąd taka inicjatywa?

Piotr Gawlikowski: Impreza powstała, ponieważ chcieliśmy jeszcze bardziej integrować branżę górniczą i zaproponować nową, mniej formalną formę spotkań. 28 lutego 2020 roku odbędzie się zatem V edycja Mistrzostw Świata Braci Górniczej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, bo taka jest pełna nazwa tych zawodów. Spotkamy się w nowym miejscu – ośrodku narciarskim Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, a nie w Krynicy-Zdroju, jak dotychczas.


Czy – prócz zmiany miejsca – szykujecie jeszcze jakieś inne nowości?

Tak, z roku na rok urozmaicamy nasze zawody. W 2020 r. dołączamy do slalomu giganta slalom specjalny. Będą dwie nowe dyscypliny, nowe kategorie wiekowe – związane z przynależnością zawodową. Kontynuujemy też kategorię „żona górnika” i wprowadzamy nowe zasady poszczególnych konkurencji.


Kategoria „żona górnika” – czy oznacza, że w zawodach mogą brać udział nie tylko panowie – górnicy?

Na nasze zawody przyjeżdżają nie tylko ludzie związani z branżą górnictwa odkrywkowego, ale także osoby zaprzyjaźnione, przedstawiciele firm, nasi przyjaciele i znajomi.


Ile osób bierze udział w tej imprezie?

W ubiegłym roku w zawodach uczestniczyło ponad 120 osób. Nie wszystkie brały czynny udział.


Jak będzie wyglądał harmonogram zawodów?

Pierwszego dnia, 28.02.2020 r., odbędzie się wspólny trening i tradycyjny kulig góralski, 29.02.2020 – same zawody, które potrwają cały dzień. Wieczorem będzie miało miejsce uroczyste zakończenie zmagań sportowych, wręczenie nagród i wesoła impreza. Niedzielę zaś przeznaczymy na odpoczynek i spokojny powrót do domu.


Na koniec, w skrócie: dlaczego warto być z wami w Kluszkowcach?


V edycja Mistrzostw będzie cieszyć się jeszcze większą frekwencją, stok, na którym odbędą się zawody, jest bardzo ciekawym miejscem i większym wyzwaniem dla narciarzy niż rok wcześniej. To jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce.


Zatem, do zobaczenia w Kluszkowcach.

Do zobaczenia, zapraszamy!


Wszelkie informacje o zawodach na bieżąco zamieszczane są na stronie www.gorniknanartach.pl

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ