Partner serwisu
10 stycznia 2020

CEMEX prezentuje album „Wykorzystanie rozwiązań natury w walce ze zmianami klimatu”

Kategoria: Aktualności

CEMEX ogłosił wydanie albumu pt. „Wykorzystanie rozwiązań natury w walce ze zmianami klimatu”, 27 publikacji z serii „CEMEX Natura i Ochrona Przyrody” (Nature and Conservation Book Series). Nowe wydanie to analiza wykorzystania potencjału naturalnych ekosystemów w celu złagodzenia zmian klimatu, zilustrowana zdjęciami uznanych fotografów.

CEMEX prezentuje album „Wykorzystanie rozwiązań natury w walce ze zmianami klimatu”

Tematyka nowej publikacji „Wykorzystanie rozwiązań natury w walce ze zmianami klimatu” jest skoncentrowana wokół kluczowego znaczenia naturalnych ekosystemów - zwłaszcza pierwotnych lasów, namorzyn i torfowisk - w osiągnięciu większej redukcji emisji dwutlenku węgla i rozwiązania globalnego kryzysu środowiskowego. Książka zawiera opisy stworzone przez uznanych międzynarodowych ekologów oraz zdjęcia światowej sławy fotografów.

„Musimy niezwłocznie podjąć działanie w celu zachowania integralności naturalnych ekosystemów. Nie możemy zakłócać funkcjonowania ekosystemów, które są w dobrej kondycji. Wiemy, że ze względu na swoją większą odporność, nienaruszone ekosystemy przechowują bezpiecznie i długoterminowo więcej dwutlenku węgla. Światowi przywódcy zgromadzeni na szczycie klimatycznym COP25 w Madrycie dyskutowali o rozwiązaniach łagodzących skutki zmian klimatu oraz o realizacji zobowiązań, których podjęliśmy się jako sygnatariusze Porozumienia Paryskiego. Nasz album podkreśla duży potencjał naturalnych ekosystemów w walce ze zmianami klimatu” - powiedział Fernando A. Gonzalez, Prezes CEMEX.

Od 1993 r. CEMEX co roku publikuje kolejne albumy z serii „CEMEX Natura i Ochrona Przyrody”, aby poprzez niezwykłe zdjęcia i treści informacyjne, zwrócić uwagę na ważne zagadnienia środowiskowe oraz aby wzmocnić zaangażowanie w promowanie ochrony różnorodności biologicznej. Tegoroczne wydanie zostało opublikowane we współpracy z organizacjami Conservation International, Global Wildlife Conservation, Sea Legacy oraz Wild Heritage.

„W 27-ym wydaniu naszej serii dotyczącej ochrony przyrody chcemy zwrócić uwagę czytelników na potrzebę zachowania, ochrony i rekultywacji naszych naturalnych ekosystemów, aby mogły maksymalnie wykorzystywać swój potencjał do przechowywania dwutlenku węgla. Ze względu na wzrost globalnej emisji, w albumie podkreślamy istotną potrzebę wykorzystania pełnego potencjału naturalnych ekosystemów w celu skutecznego łagodzenia zmian klimatu”, podsumował Vicente Saiso, Dyrektor Korporacyjny ds. Zrównoważonego Rozwoju w CEMEX.

Oprócz działań edukacyjnych, CEMEX na całym świecie podejmuje inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i promowanie gospodarki cyfrowej:

Redukcja emisji i stosowanie paliw alternatywnych. Zmniejszenie emisji netto dwutlenku węgla na tonę cementu o 21,6% i zapobieganie produkcji prawie ośmiu milionów ton dwutlenku węgla w 2018 roku, w porównaniu z wynikami spółki z 1990 roku. Naszym celem jest dalsze ograniczenie emisji o 30% do 2030 roku, zgodnie z metodologią opartą na badaniach naukowych dla naszego sektora.

Przywracanie i ochrona różnorodności biologicznej w zakładach CEMEX. Składowanie 23,5 mln ton dwutlenku węgla w kopalniach kruszyw. 96% kopalni na koniec 2018 r. posiadało aktualny plan rekultywacji przyrody.

Zarządzanie i ochrona rezerwatu przyrody El Carmen. Ten rozległy na ponad 140.000 ha rezerwat przyrody w Meksyku dzięki swoim zasobom roślinności przechwytuje w sposób naturalny około 11 milionów ton dwutlenku węgla.

Więcej informacji o najnowszej publikacji CEMEX z serii „CEMEX Natura i Ochrona Środowiska”, jest dostępnych na stronie:

www.cemexnature.com/libro/natures-solutions-to-climate-change

Informacje o Partnerach Projektu:

Conservation International wykorzystuje naukę, politykę i partnerstwo w celu ochrony przyrody. Założona w 1987 roku organizacja Conservation International działa w ponad 30 krajach na sześciu kontynentach w obszarze zapewnienia czystego, zrównoważonego środowiska. Więcej o organizacji na stronie: www.conservation.org

Global Wildlife Conservation chroni różnorodność życia na Ziemi poprzez ochronę dzikich terenów i dzikiej przyrody oraz wsparcie opiekunów przyrody. Organizacja dąży do maksymalizacji swojego wpływu poprzez badania naukowe, eksplorację różnorodności biologicznej, ochronę siedlisk, zarządzanie obszarami chronionymi, zapobieganie przestępczości skierowanej wobec dzikiej przyrody, odtwarzanie gatunków zagrożonych i kultywowanie przywództwa. Więcej informacji na stronie: www.globalwildlife.org

Sea Legacy to grupa najbardziej doświadczonych i uznanych fotografów, filmowców i artystów pracujących na rzecz ochrony oceanów. Więcej informacji na stronie: www.sealegacy.org

Wild Heritage działa na rzecz ochrony integralności ekosystemów na całym świecie, działając na rzecz ochrony lasów pierwotnych i ochrony dzikiej przyrody. Wild Heritage z siedzibą w Berkeley w Kalifornii jest projektem Earth Island Institute (EII), organizacji non-profit, która zapewnia wsparcie finansowe ekologom na całym świecie. Więcej informacji na stronie: wild-heritage.org

CEMEX to globalna firma produkująca materiały budowlane, która zapewnia wysokiej jakości produkty i niezawodne usługi. CEMEX posiada bogatą historię działań służących społecznościom lokalnym, realizowanych poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane, niskoemisyjną produkcję i racjonalne gospodarowanie zasobami, a także projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia strony: www.cemex.com

Zachęcamy do śledzenia nas na: facebook.com/cemex, twitter.com/cemex, instagram.com/cemex/, youtube.com/cemex

źródło: www.cemex.pl
fot. www.cemex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ