Partner serwisu
03 grudnia 2019

Zbliżają się święta. W Nordkalku zamiast prezentów wspieramy organizacje charytatywne

Kategoria: Aktualności

W Finlandii tradycyjnie już wsparliśmy krajową organizację Save the Children, która walczy o godne warunki życia dzieci w Finlandii i na całym świecie.

Zbliżają się święta. W Nordkalku zamiast prezentów wspieramy organizacje charytatywne

Z kolei w Szwecji przekazaliśmy darowiznę na rzecz niezależnej organizacji charytatywnej BRIS (Prawa Dzieci w Społeczeństwie), do której dzieci i młodzież mogą anonimowo drogą mailową czy telefonicznie zgłaszać się po pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.

Pracownicy Nordkalku w Estonii przekazali darowiznę na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Tartu. Działająca od 2000 roku Fundacja niesie pomoc ciężko niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie kosztów ich leczenia.

W Polsce już od kilku lat dołączamy do akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, która rozrasta się z roku na rok. Jej celem jest zapewnienie bezpośredniego wsparcia rodzinom w trudnej sytuacji materialnej; oferowanie mądrej pomocy w sposób, który może stać się impulsem do zadbania o poprawę jakości życia. Każdego roku wybierane są dwie rodziny mieszkające w pobliżu największych zakładów produkcyjnych Nordkalku: Miedzianki i Sławna. Wyjątkowość akcji Szlachetna Paczka polega na tym, że odpowiada ona bezpośrednio na aktualne potrzeby wybranych rodzin. Dowiedz się więcej.

źródło: www.nordkalk.pl/
fot. www.nordkalk.pl/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ