Partner serwisu
21 listopada 2019

Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce - projekt promujący rozwiązania BIM

Kategoria: Aktualności

Projekt rozpoczął się 13 listopada br. Jest realizowany we współpracy z PWC i wspierany przez Komisję Europejską. Jego celem jest upowszechnienie elementów technologii BIM na polskim rynku budowlanym.

Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce - projekt promujący rozwiązania BIM

Technologia BIM (Building Information Modeling) opiera się na elektronicznym zapisie pełnej wiedzy i danych dotyczących obiektu budowlanego, w celu ich użycia przy projektowaniu, budowie i późniejszym użytkowaniu obiektu.

Projekt ma szansę stać się dużym krokiem w kierunku upowszechnienia wykorzystania elementów technologii BIM w procesie inwestycyjnym i budowlanym.

Głównymi celami projektu są:

  • zdefiniowanie procesów, w których możliwe jest korzystanie z technologii BIM w projektach publicznych,
  • opracowanie niezbędnych standardów i dokumentów możliwych do wykorzystania w projekcie pilotażowym wykorzystującym BIM,
  • poprawa wydajności systemu zamówień publicznych w kontekście możliwości wykorzystania technologii BIM przy zamówieniach.

Częścią procesu konsultacji będą spotkania z zainteresowanymi stronami: inwestorami, jednostkami publicznymi, projektantami, generalnymi wykonawcami. Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w konsultacjach prosimy o kontakt z p. Jarosławem Sosnowskim (jaroslaw.sosnowski@miir.gov.pl).

Jesienią przyszłego roku planowane jest wydanie raportu podsumowującego osiągnięte cele projektu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej za pośrednictwem Programu Wspierania Reform Strukturalnych i wdrażany we współpracy z Komisją Europejską.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ