Partner serwisu
12 listopada 2019

Nowe sposoby dostępu do danych geologii inżynierskiej

Kategoria: Aktualności

Zasoby Bazy Danych Geologiczno - Inżynierskiej (BDGI) zostały udostępnione do pobrania. BDGI to największy i unikatowy zbiór cyfrowych danych o warunkach budowlanych w Polsce, składający się z bazy otworów wiertniczych i z geobazy przestrzennej. W bazie gromadzone są przetworzone dane z dokumentacji geologicznych i geotechnicznych, wyniki badań właściwości fizyczno-mechanicznych gruntów i skał oraz warstwy informacyjne GIS. Zestaw tematycznych map oraz warstwy przestrzenne prezentują syntetyczny obraz warunków geologiczno-inżynierskich uwzględniający uwarunkowania środowiskowe i zagospodarowanie terenu. Obraz ten jest wynikiem analizy ogromnego zasobu danych, zgromadzonych w BDGI.

Nowe sposoby dostępu do danych geologii inżynierskiej

Od dawna, za pośrednictwem aplikacji mapowych GeoLOG i GEOLOGIA, udostępniane są do bezpłatnego pobierania profile otworów wiertniczych, karty właściwości fizyczno-mechanicznych próbek gruntów i skał (BDGI-WFM) oraz mapy ze wszystkich - 17 - Atlasów geologiczno-inżynierskich. Materiały dostępne w aplikacjach są w formatach JPG lub PDF.
 

Dodatkowo w Menedżerze pobierania - dm.pgi.gov.pl - pojawiły się 22 nowe pliki z dziedziny geologii inżynierskiej, o łącznej wadze ponad 500 MB: dm.pgi.gov.pl

źródło: www.pgi.gov.pl
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ