Partner serwisu
08 listopada 2019

Obwodnica Szczecinka otwarta dla kierowców

Kategoria: Aktualności

7 listopada w Szczecinku, odbyło się uroczyste otwarcie obwodnicy miasta znajdującej się w ciągu drogi ekspresowej S11. Zadanie w formule „projektu-buduj” realizowane było przez konsorcjum, którego Eurovia Polska SA była liderem.

Obwodnica Szczecinka otwarta dla kierowców

W wydarzeniu otwarcia szczecineckiej obwodnicy wzięli udział m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz województwa, miasta i powiatu. Obecna była także liczna grupa osób, które bezpośrednio uczestniczyły w realizacji tego projektu. W ramach zadania powstało 12 km drogi dwujezdniowej po 2 pasy ruchu w każdym kierunku, 13 obiektów mostowych, 2 węzły drogowe oraz 18 dróg serwisowych i wspomagających.  Ze względu na podmokły teren w wielu miejscach wymagane było zastosowanie wzmocnień podłoża, w tym wykonanie betonowych pali przemieszczeniowych. Zakres prac obejmował również przebudowę sieci energetycznych napowietrznych i kablowych, urządzeń melioracyjnych, sieci wodociągowej i gazowej, instalacji sanitarnych i budowę odwodnienia. Powstały także dwa duże przejścia dla zwierząt, przejścia dla płazów, przepusty i zieleń ochronna. 

Było to bardzo trudne i złożone zadanie, ale dziś mieszkańcy mogą się cieszyć imponującym efektem naszej pracy. Dzięki obwodnicy przebiegającej po wschodniej stronie Szczecinka, ruch tranzytowy w ciągu DK11 zostanie wyprowadzony poza miasto, co zdecydowanie wpłynie na zmniejszenie ruchu w centrum. Co więcej wraz z otwarciem tego fragmentu trasy S11 przekroczyliśmy liczbę 4000 km dróg szybkiego ruchu w naszym kraju, co zostało upamiętnione specjalną tablicą na której osoby biorące udział w otwarciu trasy złożyły swoje podpisy. Docelowa sieć dróg ekspresowych i autostrad ma wynosić ponad 8000 kilometrów.

źródło: www.eurovia.pl
fot. www.eurovia.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ