Partner serwisu
04 listopada 2019

TRADUS poszerza funkcjonalności wskaźnika porównującego ceny używanych maszyn

Kategoria: Aktualności

Indeksy cen i narzędzia do porównywania ofert działały do tej pory w handlu używanymi samochodami poprawnie, jednak nabywcy i dealerzy ciężarówek, koparek i innych maszyn z drugiej ręki nie mogli korzystać z tego typu orientacyjnej pomocy. Na rynku używanych urządzeń brakowało dotychczas przejrzystości – przepełniali go pobierający wysoką marżę pośrednicy oraz dealerzy doliczający prowizję za renomę danej marki, co sprawiało, że tego typu platformy uchodziły za nieuczciwe i niebezpieczne.

TRADUS poszerza funkcjonalności wskaźnika porównującego ceny używanych maszyn

TRADUS, międzynarodowa platforma oferująca używane pojazdy i maszyny ciężkie, wprowadziła w marcu br. algorytm pozwalający ocenić realną wartość danego pojazdu w porównaniu do średnich cen rynkowych. Początkowo rozwiązanie funkcjonowało w kategoriach transport i rolnictwo. Indeks cen świetnie wpisał się w potrzeby kupujących, dlatego TRADUS poszerzył jego zakres o kategorię „budownictwo”. Zakładany cel to znaczne ułatwienie zarówno kupującym, jak i sprzedającym, handlu używanym, ciężkim sprzętem.

Wraz z pojawieniem się algorytmu wartości rynkowej (TMV) dotychczasowa sytuacja uległa zmianie. TRADUS jako pierwszy zaoferował takiego typu rozwiązanie w handlu ciężkim sprzętem. Prawidłową wycenę danego produktu umożliwia analiza Big Data – dzięki niej kupujący i sprzedający mogą natychmiast stwierdzić, czy wyświetlana cena oferty jest niska, wysoka, czy też odpowiada aktualnej sytuacji rynkowej.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ