Partner serwisu
24 października 2019

Nagrody CEMEX Tec Award 2019 przyznane

Kategoria: Aktualności

CEMEX wyłonił zwycięzców 9. edycji konkursu CEMEX-Tec Award 2019. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 1500 projektów z 67 krajów - aż dwa razy więcej, niż w 2018 roku. W tym roku nagroda została przyznana 33 projektom przedsiębiorców i innowatorów, których działalność ma znaczący wpływ na społeczności na całym świecie.

Nagrody CEMEX Tec Award 2019 przyznane

Tegoroczna edycja konkursu obejmowała cztery kategorie, tj. Transformacje Społeczne, Przedsiębiorcy Społeczni i dwie nowe kategorie: Przedsiębiorczość wspólnotowa oraz Skuteczne działania w partnerstwie.

W kategorii Transformacje Społeczne, nagrodą główną wyróżnione zostały dwa projekty - z Meksyku i z Argentyny. Zwycięzcy otrzymali po 25.000 USD na wdrożenie projektów. W kategorii Przedsiębiorcy Społeczni, 15 projektów otrzymało nagrodę w postaci szkolenia, a trzy najlepsze projekty otrzymały wsparcie w wysokości 10.000 USD jako kapitał zalążkowy. W kategorii Przedsiębiorczość Wspólnotowa wyróżniono 10 najlepszych projektów, z których trzy otrzymały 10.000 USD jako grant na kapitał zalążkowy. W kategorii Skuteczne działania w partnerstwie wybrano trzy meksykańskie i trzy międzynarodowe zespoły, z których wszystkie otrzymały szkolenie i wyróżnienie.

Wyróżnieniem dla zwycięzców jest również uwzględnienie ich pomysłów w okolicznościowej publikacji „CEMEX-Tec Award 2019” oraz udział w Experience Week w Monterrey w Meksyku i w specjalistycznych sesjach szkoleniowych. Laureaci konkursu wzięli też udział w sesji prezentacji projektów, w kursach mistrzowskich, a także mieli możliwość nawiązania kontaktów z partnerami konkursu, w tym z organizacjami Ashoka, MassChallenge, MakeSense, Unreasonable México, Impact HUB i Instytut Sirolli.

Uczestnikami tegorocznej edycji konkursu CEMEX-Tec byli obywatele 67 krajów. W konkursie wzięło udział 101 uniwersytetów z 67 krajów. Po raz pierwszy w ramach CEMEX-Tec Award zostały złożone  projekty z takich krajów, jak Afganistan, Armenia, Austria, Bangladesz, Belgia, Benin, Botswana, Brazylia, Kamerun, Kanada, Czad, Kongo, Chorwacja, Kuba, Etiopia, Francja, Ghana, Grecja, Gwinea Równikowa, Indonezja, Izrael, Włochy, Jamajka, Liban, Liberia, Mali, Maroko i Mozambik.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że od momentu powstania konkursu CEMEX-Tec Award w 2011 roku, angażujemy się globalnie w budowanie lepszej przyszłości poprzez promowanie projektów wpływających na zrównoważony rozwój oraz projektów innowatorów i przedsiębiorców społecznych, które dotarły w sumie do ponad 22.500 osób” - powiedziała Martha Herrera, Globalna Dyrektor ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) w CEMEX i dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tec.

„Dostrzegamy, że jest coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, które są świadome odpowiedzialności, jaką wszyscy ponosimy za nasze społeczności i naszą planetę. Zwiększa się też ilość osób gotowych wdrażać projekty, mające pozytywny wpływ na społeczności i przynoszące korzyści innym” – powiedział David Garza, rektor Uniwersytetu Tecnológico de Monterrey. „Dziękujemy wszystkim uczestnikom za inspiracje. Chcemy wyrazić uznanie dla CEMEX za zaangażowanie w zrównoważony rozwój”, powiedział David Garza.

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas Foro Monterrey, czyli obywatelskiego kongresu, który stał się przestrzenią dla networkingu i współpracy na rzecz transformacji społeczności w Monterrey w Meksyku.

W 2020 roku, celem Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tec i konkursu CEMEX-Tec Award będzie wzmacnianie społeczności CEMEX-Tec w ramach strategicznej sieci partnerów, a także w ramach platformy internetowej, promujących nie tylko wzrost gospodarczy i zaangażowanie społeczne społeczności, ale także ochronę zasobów naturalnych na całym świecie.

źródło: www.cemex.pl
fot. www.cemex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ