Partner serwisu
15 października 2019

KRUSZYWA CEMENT WAPNO - występ trzech przedstawicieli tych branż

Kategoria: XXVI Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO

Wiesław Kozioł, Jan Deja i Ada Poszelężny - to przedstawiciele branz kruszyw, cementu i wapna, którzy podczas sesji wprowadzającej zabrali głos, opowiadając więcej o dziedzinach, którymi się zajmują.

Prognozę zapotrzebowania na kruszywa do realizacji inwestycji infrastrukturalnych przedstawił prof. dr hab. inż. Wiesław Kozioł z Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ, Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Po nim głos zabrał prof. Jan Deja, który omówił sytuację na rynku cementu i betonu. - Świat produkuje ok 4,1 mld ton cementu rocznie. Jako Polska mamy powody do satrysfakcji - mamy bardzo nowoczesny przesmysł cementowy, który produkuje prawie 19 mln ton cementu rocznie. Są to powody do satysfakcji. Powinniśmy obserwować, co dzieje się w Niemczech, gdzie stabilna gospodarka kreuje solidny rozwój branży. Beton jest drugim po wodzie materiałem, który nas otacza - mówił prof. Deja.

- Rolnictwo, drogownictwo, budownictwo. To tylko niektóre dziedziny, w których wapno jest potrzebne. W procesie produkcji wszystkich elementów z tej sali - wapien lub wapno miały swój udział. To wszechstronny surowiec - mówiła Ada Poszelężny ze Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ