Partner serwisu
Gorący temat
15 października 2019

XXVI Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO

Kategoria: XXVI Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO

We Wrocławiu, w hotelu IBIS Styles 14-16.10.2019 r. odbyło się XXVI Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO.- Serdecznie witam przedstawicieli trzech przemysłów z nazwy tego Sympozjum - mówił na otwarciu XXVI Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO redaktor naczelny BMP, Przemysław Płonka. - Jest jednak jeden wielki nieobecny, którego brakuje... Wiele lat wspierał nas w organizacji tej konferencji, prezes Aleksander Kabziński. Jego odejście jest dla nas bardzo osobiste, bowiem od lat był przewodniczącym rady programowej magazynu Surowce i Maszyny Budowlane, a także osobą, do której zawsze można było zwrócić się o pomoc - dodał. Uczestnicy Sympozjum uczcili minutą ciszy odejście prezesa Kabzińskiego.

Otwarcie Sympozjum zainaugurował przedstawiciel Honorowego Gospodarza konferencji, prezes Kopalni Ogorzelec, Tomasz Starzykiewicz, który podziękował za wspaniały wieczór Ogorzelec Open Day, a także prezes BMP, Adam Grzeszczuk: - W 1994 roku, 25 lat temu, zwróciliśmy się z pomysłem organizacji konferecncji cementowo-wapienniczej, wówczas pomógł nam Norbert Trautner, ówczesny dyrektor techniczny Górażdży. Wtedy to właśnie z Górażdzami wspólnie rozpoczęliśmy tę konferencję. Jeśli chodzi o optymizm,organizując kilkanaście konferencji rocznie, chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami. W energetyce trwają wielkie inwestycje. Staramy się dostarczyć wiedzę, wiedzę praktyczną, która powinna pomóc w wyborze właściwej drogi i strategii. Gospodarka jest rozpędzona, warto przemyśleć, jaką strategię wybrać, aby "łagodnie" przetrwać spowolnienie gospodarcze - mówił prezes BMP, Adam Grzeszczuk.

Następnie głos zabrał Grzegorz Wowczuk, dyrektor z Okręgowego Urzędu Górniczego z Wrocławia - Reprezentuję obszar dolnego śląska. Od 20 lat pracuję w nadzorze górniczym i mam pewną refleksję. Gdzieś w podłożu wypadków jest to, że próbuje się wycisnąć jak najwięcej z czasu. Mimo że górnictwo odkrywkowe jest jedne z najbezpieczniejszych. Za niedługo zawitają do nas bardziej zaawansowane standardy w zakresie bezpieczeństwa, a my jako nadzór będziemy nad tym czuwać - mówił dyrektor Wowczuk.

Hubert Schwarz także nawiązywał do zmarłego prezesa Aleksandra Kabzińskiego: - Osoba, która przez lata była spoiwem dla górnictwa odkrywkowego. Zostawił on za sobą spuściznę. Przed branżą stoi nadal dużo wyzwań. Przez ostatnie 5 lat nasze prawo bardzo się zmieniało i na tym polu nadal będzie się dużo działo. Warto, abyśmy kontynuowali to, co przez lata prowadził prezes Kabziński - mówił Hubert Schwarz, z kancelarii prawnej Amadeus.

XXVI Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ