Partner serwisu
01 sierpnia 2019

Duże zmiany w kamieniołomie Liban

Kategoria: Aktualności

Miejsce, w którym kręcono sceny do filmu „Lista Schindlera”, kamieniołom Liban, w końcu ma się doczekać rewitalizacji. Zarząd województwa przekaże Krakowowi 31,5 mln zł unijnego dofinansowania, a miejscy radni zdecydowali o przesunięciach w budżecie i dołożeniu potrzebnych 17 mln zł - podaje portal naszemiasto.pl

Duże zmiany w kamieniołomie Liban

Rewitalizacja obejmie prawie 20 ha terenów poprzemysłowych. Koszt to 50 mln zł. Zarząd województwa małopolskiego przyznał gminie dofinansowanie, ponad 31,5 mln zł, na dniach zostanie podpisana umowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na przełomie 2021 i 2022 r. mieszkańcy będą mogli tam korzystać z nowego parku.

Znajdujący się w Podgórzu kamieniołom Liban to szczególne miejsce na mapie Krakowa, które od lat czeka na uporządkowanie. Przede wszystkim jest kojarzone z karnym obozem pracy dla Polaków, który był tu zlokalizowany w latach 1942-1944.

W tym miejscu kręcone były też sceny do filmu Stevena Spielberga „Lista Schindlera”, opowiadającego historię przedsiębiorcy, który podczas II wojny uratował przed zagładą w obozach koncentracyjnych 1100 Żydów.

Więcej na portalu naszemiasto.pl

źródło: krakow.naszemiasto.pl
fot. Aneta Zurek / Polska Press
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ