Partner serwisu
27 maja 2019

Klucz Sukcesu dla Waldemara Gurdziela

Kategoria: XI Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

W czasie XI Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku statuetka Klucza Sukcesu wręczona została zmarłemu 3 maja 2018 r. Waldemarowi Gurdzielowi. Nagroda ta przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju górnictwa odkrywkowego. Laudację wygłosił Hubert Schwarz z kancelarii prawnej Amadeus, a statuetkę odebrała Marlena Gurdziel, żona Waldemara Gurdziela.

Klucz Sukcesu dla Waldemara Gurdziela

Waldemar Gurdziel – współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Kopalń Odkrywkowych, przedsiębiorca górniczy, kierownik ruchu zakładu górniczego, członek Stowarzyszenia Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych, ekspert Ministerstwa Gospodarki, aktywny uczestnik wielu postępowań legislacyjnych dot. projektów przepisów z zakresu geologii i górnictwa.


Waldemar Gurdziel z górnictwem związał się na początku lat 90., przejmując likwidowany zakład górniczy w Maniowie/Proszkowicach. To dzięki Jego staraniom zakład ten funkcjonuje do dziś.
Był uczniem dr. inż. Bogusława Burnata i Jana Korzeniowskiego, aktywnym uczestnikiem wielu inicjatyw górniczych w regionie dolnośląskim oraz w kraju. Był całym sercem zaangażowany w reformę prawa mającą na celu odbiurokratyzowanie oraz wprowadzenie ułatwień dla wykonywania działalności geologicznej i górniczej. Udzielał pro bono osobom kierownictwa i dozoru ruchu oraz przedsiębiorcom górniczym pomocy zarówno w bieżącym prowadzeniu działalności, jak i w postępowaniach administracyjnych i sądowych. Działał nieszablonowo, nie zważając na wszelkie przeciwności losu. To dzięki Jego staraniom zreformowano i zderegulowano przepisy m.in. dotyczące zasad prowadzenia ruchu odkrywkowego zakładu górniczego, planów ruchu zakładów górniczych czy wymagań dotyczących stosowania maszyn i urządzeń w górnictwie odkrywkowym. Jego heroiczny bój o tak potrzebne zmiany został doceniony przez ministra gospodarki nadaniem Mu stopnia generalnego honorowego dyrektora górniczego.

 

fot. Magdalena Matusik, Adventure Media
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ