Partner serwisu
Gorący temat
23 maja 2019

NOWOCZESNE KOPALNIE ŻWIRU I PIASKU – w Rzeszowie rozpoczęła się konferencja z udziałem ekspertów

Kategoria: XI Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

Polska polityka surowcowa, innowacyjne technologie przeróbki i uszlachetniania kruszyw, optymalizacja eksploatacji, problemy, wyzwania i szanse branży – te, oraz wiele innych zagadnień było przedmiotem obrad XI Konferencji Naukowo-Technicznej Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku 2019, która odbyła się w Rzeszowie.

NOWOCZESNE KOPALNIE ŻWIRU I PIASKU – w Rzeszowie rozpoczęła się konferencja z udziałem ekspertów

Oficjalnego otwarcie konferencji dokonał Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP. Powitał zebranych i przybliżył program wydarzenia, przekazując głos Janowi Batorowi, przedstawicielowi Honorowego Gospodarza, KRUSZGEO SA - Witam w pięknym Rzeszowie, w stolicy innowacji. Serdecznie dziękuję wydawnictwu BMP, wydającemu najlepszy magazyn branżowy. Dziękujemy za to, że już po raz kolejny możemy być Honorowym Gospodarzem tego wydarzenia. Dziękuję za wczorajszą wycieczkę do zakładu Liu Gong w Stalowej Woli. Dokładnie 45 lat temu, w hucie Stalowa Wola zaczynałem pracę, jako młody absolwent studiów. – powiedział Jan Bator, Prezes i Dyrektor Naczelny KRUSZGEO SA.

- Firma KRUSZGEO ma swoją tradycję, istnieje na rynku ponad 60 lat. Jest przedsiębiorstwem wielozakładowym. Obecnie funkcjonuje 25 jednostek wydobywczych, produkujących kruszywa budowlane. Aktualny stan prawny jest wyjątkowo skomplikowany. Posiadamy 46 złóż, na nich mam 76 koncesji. Jednak mając na uwadze tradycje i ambicje nie poprzestajemy na tym, nadal się rozwijamy. Mamy do tego odpowiednią kadrę, dzięki której realizujemy nasze prace - powiedział Tadeusz Kruk, Wiceprezes i Dyrektor ds. Górniczych KRUSZGEO SA.

Następnie Ryszard Dykiel, Dyrektor ds. Technicznych KRUSZGEO SA. przybliżył stan umaszywnowienia przedsiębiorstwa, produkującego ponad 5 mln ton wyrobów. Zachęcił zebranych do udziału w wycieczce technicznej, która odbędzie się na zakończenie tegorocznej konferencji. - Jest co zwiedzać i podglądać. - zapewnił.

Po przemowach inauguracyjnych Przemysław Płonka przekazał na ręce prezesa Jana Batora podziękowania jako Honorowemu Gospodarzowi konferencji. Prezes KRUSZGEO z kolei wręczył na ręce redaktora naczelnego BMP pamiątkowy obraz autorstwa rzeszowskiego artysty.

Warto wspomnieć, że część konferencyjną wydarzenia poprzedziła wycieczka techniczna do zakładu produkcyjnego LiuGong Dressta Machinery w Stalowej Woli, która odbyła sie 22 maja. Jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić globalne centrum części zamiennych oraz być świadkami spektakularnego pokazu maszyn produkowanych dla klientów w Polsce.

Konnferencja jest największym w Polsce spotkaniem producentów kruszyw żwirowo-piaskowych, dostawców sprzętów dla żwirowni i piaskowni oraz firm oferujących różne urządzenia i usługi. Stanowi platformę wymiany doświadczeń i okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych.

W programie wydarzenia są liczne referaty eksperckie, wykład specjalny w ramach Akademii BMP pt.: „Sukcesja w kopalni – jak płynnie przekazać władzę i jak ją objąć?”, który poprowadzi Katarzyna Romanowicz, trener, coach ACTP, wieczór integracyjny, rozstrzygnięcie EKO-konkursu, publiczny wywiad z ekspertem oraz wycieczka techniczna do kopalni Czarna Sędziszowska, należącej do KRUSZGEO SA .

Organizatorem XI Konferencji Naukowo-Techniczna Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku 2019 jest wydawnictwo BMP, wydawca czasopism branżowych i portali, m.in. „Surowców i maszyn budowlanych” oraz www.kierunekSUROWCE.pl.

Honorowym Gospodarzem wydarzenia jest firma KRUSZGEO Rzeszów SA. Partnerem strategicznym są LiuGong i Dressta Machinery. Partnerzy branżowi: Lafarge, KSM Byczeń, Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa, Eurovia Kruszywa. Patronat honorowy sprawuje Polski Związek Producentów Kruszyw zaś patronat naukowy Katedra Górnictwa Odkrywkowego, Akademia Górniczo-Hutnicza.

źródło: Aleksandra Dik, Adventure Media
fot. Magdalena Matusik, Adventure Media
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ