Partner serwisu
14 maja 2019

Organizacja kluczowych wskaźników efektywności w zakładzie produkującym kruszywa mineralne...

Kategoria: XI Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

To tytuł prezentacji, z którą w czasie XI Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku wystąpi Bartosz Ostapko z LafargeHolcim.

Organizacja kluczowych wskaźników efektywności w zakładzie produkującym kruszywa mineralne...

Zakłady będące częścią organizacji ukierunkowanych na zarządzanie procesowe powinny wykorzystywać kluczowe wskaźniki efektywności jako główne narzędzie do ciągłego doskonalenia i efektywnego wykorzystywania zasobów przez nich dysponowanych. Poprzez monitorowanie kluczowych wskaźników efektywności oraz stopnia ich realizacji względem założonych celów, zakłady mogą otrzymać informację, gdzie znajdują się w danym odcinku procesu produkcyjnego. Brak informacji zwrotnej dotyczącej funkcjonowania składowych zakładu może być jedną z przyczyn niezrealizowania początkowych założeń. Bez wyróżnienia rodzaju branży, segment rynku lub wielkość organizacji, w jakiej funkcjonuje przedsiębiorstwo, głównym działaniem jest kontrola osiąganych wyników, która może przebiegać w obszarze produkcji, logistyki, finansów, sprzedaży lub zasobów ludzkich.

Wystąpienie dotyczy opisu dwóch metodologii doboru miar w celu stworzenia systemu raportowania kluczowych wskaźników efektywności w zakładzie produkującym kruszywa mineralne. Opisane zostały etapy wdrażania wskaźników w przedsiębiorstwie po wcześniejszym ich scharakteryzowaniu i określeniu, w jakich obszarach powinny zostać opracowane. Wystąpienie zwraca uwagę na potrzebę weryfikacji i zmianę systemu raportowania kluczowych wskaźników efektywności w miarę upływu czasu i zmian w zakresie monitorowania wybranych obszarów produkcji.

fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ