Partner serwisu
14 maja 2019

Innowacyjne technologie produkcji kruszyw foremnych...

Kategoria: XI Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

To tytuł prezentacji, z którą w czasie XI Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku wystąpi dr hab. inż. Tomasz Gawenda z Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica.

Innowacyjne technologie produkcji kruszyw foremnych...

Tematyka referatu obejmuje zagadnienia projektu, który realizowany jest w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Projekty aplikacyjne” POIR w 2017 r. pt. „Opracowanie i budowa zestawu prototypowych urządzeń technologicznych do budowy innowacyjnego układu technologicznego do uszlachetniania kruszyw mineralnych wraz z przeprowadzeniem ich testów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych”.

W referacie przedstawiono najważniejszy cel projektu, jakim jest opracowanie oraz testy walidujące zestawu prototypowych urządzeń do budowy układu technologicznego do uszlachetniania kruszyw mineralnych składającego się z innowacyjnych instalacji przeróbczych rozdrabniająco-wzbogacająco-klasyfikujących, tj.:

  • Formatora.
  • Separatora zanieczyszczeń lekkich (SEL).
  • Separatora frakcji trudnoseparowalnych (SET).
  • Niskociśnieniowego hydrocyklonu (NHC).

Referat poświęcony jest Formatorowi, czyli instalacji do produkcji kruszyw o ziarnach foremnych i nieforemnych. Formator składa się z innowacyjnych rozwiązań opatentowanych przez AGH, w których mogą być produkowane kruszywa mineralne o wysokim udziale ziarn kubicznych (około 97%) w różnym zakresie uziarnienia. Istnieje możliwość, aby uzyskane kruszywa foremne zostały poddane dalszym procesom uszlachetniania, co zostanie pokazane na przykładach przeprowadzonych badań. Referat omawia także różne możliwości produkcji kruszyw foremnych, które są obecnie stosowane w przemyśle.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ