Partner serwisu
09 maja 2019

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko​ nr projektu RC 41

Kategoria: Aktualności

Trwają prace legislacyjne nad opracowaniem nowego Rozporządzenia w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko​. Projekt o numerze RC 41 został zamieszczony na stronie BIP Rządowego Centrum Legislacji.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko​ nr projektu RC 41

Niestety nowe Rozporządzenie dotknie przedsiębiorców zamierzających rekultywować wyrobiska z użyciem odpadów. Co czeka branżę konieczność oceny oddziaływania na środowisko (tzw. procedura OOŚ) w przypadu zastosowania odpadów do wypełniania wyrobisk. Branża raczej nic nie wie o tym projekcie.

Dla tego typu przedsięwzięć (par. 3 projektu) może być nałożony obowiązek sporządzenia raportu ocena o oddziaływaniu na środowisko wypełnienia wyrobiska odpadami.

Kilka słów z uzasadnienia projektu: "W obecnych uwarunkowaniach prawnych prowadzenie procesu odzysku poza instalacjami, polegające na wypełnieniu odpadami terenów niekorzystnie przekształconych, w tym wyrobisk, nie jest uznane za przedsięwzięcie mogące znacząco oddziaływać na środowisko. Rodzi to wiele kontrowersji, bowiem prowadzenie ww. działalności w nieprawidłowy sposób może powodować znaczącą emisję do środowiska gruntowo-wodnego."

Jak pogodzić wieloletnie postępowania w celu uzyskania decyzji środowiskowej z pięcioletnim okresem na przeprowadzenie rekultywacji.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ