Partner serwisu
18 marca 2019

Nordkalk i ArcelorMittal Eisenhüttenstadt rozpoczynają długoterminową współpracę w Europie Środkowej

Kategoria: Aktualności

Nordkalk przejmie obsługę pieców do wypalania wapna należących do światowego lidera w produkcji stali ArcelorMittal w Eisenhüttenstadt w Niemczech, na podstawie długoterminowej umowy o współpracy podpisanej 14 marca 2019 r.

Nordkalk i ArcelorMittal Eisenhüttenstadt rozpoczynają długoterminową współpracę w Europie Środkowej

Podpisanie porozumienia otwiera przed Nordkalkiem rynek Europy Środkowej w zakresie obsługi pieców do wypalania wapna, dzięki bogatemu doświadczeniu i kompetencjom firmy w tym zakresie. Kamień wapienny do pieców będzie dostarczany z kopalni Nordkalku w Polsce.

Nordkalk i ArcelorMittal Eisenhüttenstadt zakładają, że współpraca umożliwi lepsze funkcjonowanie pieców w Eisenhüttenstadt i pozwoli obu stronom skoncentrować się na ich podstawowej działalności.

Nordkalk będzie obsługiwał pracę pieców wapiennych razem z zespołem dedykowanych pracowników z ArcelorMittal, liczącym obecnie 16 osób.

"To szansa dla Nordkalku na wykorzystanie swoich kompetencji w zarządzaniu pracą pieców do wypalania wapna i rozszerzenie sprawdzonego modelu biznesowego na nowy obszar geograficzny. Proces przejęcia zajmie około sześciu miesięcy, a strony spodziewają się rozwinięcia pełnej współpracy do 2021 r. ”, mówi Tarmo Tuominen, Deputy CEO of Nordkalk.

źródło: nordkalk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ