Partner serwisu
07 marca 2019

CEMEX Ventures ogłasza konkurs dla start-upów budowlanych

Kategoria: Aktualności

CEMEX Ventures ogłosił rozpoczęcie naboru w Konkursie dla start-upów w branży budowlanej. Celem konkursu jest wyłonienie start-upów, które chcą przewodzić w transformacji branży budowlanej.

CEMEX Ventures ogłasza konkurs dla start-upów budowlanych

Pod hasłem „Zgłoś się. Rozwiń się. Wyróżnij się.” CEMEX Ventures - jednostka venture capital i otwartych innowacji (eng. open innovation) firmy CEMEX, ogłosiła trzeci, otwarty nabór zgłoszeń, który trwa od 19 lutego do 21 kwietnia 2019 r. Konkurs stanowi wyzwanie dla przedsiębiorców i start-upów do wyróżnienia się w ekosystemie budowlanym, do rozwoju i pozycjonowania swoich rozwiązań w branży. Laureaci konkursu będą oceniani w ramach jednej z sześciu kategorii wyznaczonych przez CEMEX Ventures: m.in.: inteligentne budynki i miasta; optymalizacja zarządzania łańcuchem dostaw; budowanie z wykorzystaniem innowacyjnych materiałów i metod; oraz optymalizacja wydajności, efektywności i jakości codziennego zarządzania pracami na placu budowy.

Zainteresowani uczestnictwem mogą przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej CEMEX Ventures. Po dokonaniu oceny wszystkich propozycji, zwycięskie start-upy zostaną zaproszone do Monterrey w Meksyku, aby w dniu 18 lipca 2019 r. zaprezentować swoje projekty przed audytorium składającym się ze światowych liderów w dziedzinie innowacji, inwestycji i budownictwa. Dodatkowo, oprócz prezentacji przed inwestorami, CEMEX Ventures podejmie współpracę ze start-upami najlepiej dopasowanymi do swoich potrzeb.

- Mamy szeroką ofertę dla start-upów, które wejdą do naszego portfela. W ramach tej oferty zobowiązujemy się do budowania szytej na miarę ścieżki ku osiągnięciu najlepszych wyników - powiedział Gonzalo Galindo, Prezes Zarządu CEMEX Ventures. - Poza czystą inwestycją, oferujemy inteligentne pieniądze (smart money), aby zrozumieć potrzeby przedsiębiorcy i wykorzystać nasze zasoby dla umożliwienia mu prowadzenia rewolucji budowlanej.

W dwóch poprzednich edycjach konkursu organizowanego przez CEMEX Ventures wybrano ponad cztery startupy, które skorzystały z oferty. Ipsum i Prysmex, finaliści pierwszej edycji konkursu w 2017 roku wchodzą w skład portfela inwestycyjnego i kontynuują godny uwagi proces ekspansji na nowe obszary geograficzne. Kilku finalistów z edycji Konkursu w 2018 roku kontynuuje bliską współpracę z CEMEX, otwierając się na rynki w nowych krajach, wprowadzając pilotażowo swoją technologię oraz poszukując możliwości inwestycyjnych.

Poprzez rozpoczęty w 2017 r. program, CEMEX Ventures wykorzystuje wiedzę firmy CEMEX na temat biznesu wraz z nowymi, wiodącymi technologiami i platformami, koncentrując się na rozwiązywaniu głównych wyzwań w ekosystemie budowlanym poprzez zrównoważone rozwiązania. CEMEX Ventures stworzył otwartą platformę współpracy w celu prowadzenia rewolucji w branży budowlanej, angażując startupy, przedsiębiorców, uniwersytety oraz innych interesariuszy do stawienia czoła bieżącym wyzwaniom w branży i kształtowania ekosystemu wartości jutra.

Więcej informacji na temat otwartego naboru zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu CEMEX Ventures można znaleźć na stronie: www.cemexventures.com/construction-startup-competition

Więcej informacji na temat CEMEX Ventures znajduje się na stronie: www.cemexventures.com

źródło: cemex.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ