Partner serwisu
24 stycznia 2019

Cementownia Górażdże i Zakłady wapiennicze Lhoist partnerami Mechaniczniaka w kształceniu zawodowym

Kategoria: Aktualności

W dniu 9 stycznia 2019r. Zespół Szkół Mechanicznych gościł przedstawicieli firmy Górażdże Cement S.A. mającej siedzibę w Choruli, będącej częścią koncernu Heidelberg Cement Group oraz Lhoist S.A. z Tarnowa Opolskiego będącej częścią belgijskiego koncernu Lhoist Group.

Cementownia Górażdże i Zakłady wapiennicze Lhoist partnerami Mechaniczniaka w kształceniu zawodowym

Ideą spotkania było omówienie zasad współpracy w zakresie odbywania przez uczniów w zawodzie technik mechanik i technik mechatronik praktyk i staży zawodowych w nowoczesnych pod względem stosowanych technologii produkcji oraz dynamicznie rozwijających się w zakresie stosowania innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcji w/w firm. Goście wyrazili również gotowość objęcia patronatem zawodu technik mechanik oraz zaoferowali pomoc w doposażeniu pracowni przedmiotów mechanicznych w pomoce dydaktyczne. Ponadto zadeklarowali ufundowanie corocznej nagrody dla najlepszych uczniów w zawodzie technik mechanik. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego, nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych branży mechanicznej będą odbywać corocznie tygodniowe staże zawodowe w tych firmach. 

Podczas wizyty w Zespole goście mieli okazję poznać funkcjonowanie szkoły, organizację procesu dydaktycznego, wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych. Wrażenie na nich robił charakter szkoły, przyjazna atmosfera, wyniki uzyskiwane przez uczniów określone rankingiem miesięcznika Perspektywy za lata 2012 – 2018 potwierdzone otrzymanymi wyróżnieniami. Dyrektor Zespołu zaprosił również do zwiedzenia Muzeum -Zamek Górny, którego lokalizacja w obiektach tutejszego Zespołu wynika z jego historii i zabytkowego charakteru.

Elementem poprzedzającym spotkanie w Mechaniczniaku była wizyta w dniu 22 listopada 2018r. Bogusława Januszko i Beaty Kresan w Firmach partnerskich połączona ze zwiedzaniem zakładów produkcyjnych , zapoznaniem się z procesami technologicznymi produkcji cementu i wapna, warunkami odbywania przez uczniów i nauczycieli praktyk zawodowych i staży.

Strony partnerstwa zawodowego, czyli Firmy Górażdże Cement S.A. i Lhoist S.A. oraz Zespół Szkół Mechanicznych wyraziły zadowolenie z osiągniętego porozumienia i mają nadzieję na jego efektywną, obustronną realizację.

źródło: http://www.zsm.opole.pl
fot. http://www.zsm.opole.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ