Partner serwisu
05 listopada 2018

Przebudowa DK48 pomiędzy Krępą a Kockiem na półmetku

Kategoria: Aktualności

Jesienią przyszłego roku kierowcy już bez utrudnień przejadą całym przebudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 48 od Dęblina do Kocka. Trwają właśnie prace na ostatnim odcinku tej trasy, od Krępy do połączenia z S19 na węźle Kock Północ.

Przebudowa DK48 pomiędzy Krępą a Kockiem na półmetku

Na najbardziej zdegradowanym odcinku tej trasy, pomiędzy Krępą a skrzyżowaniem z dawnym przebiegiem DK19 w Kocku, jezdnia jest poszerzana do 7 m z jednoczesnym wzmocnieniem jej  konstrukcji do 115 kN/oś. Przebudowywane są także skrzyżowania z drogami bocznymi, a w miejscu dawnego skrzyżowania z DK19 powstanie rondo. Skorygowany zostanie przebieg niwelety drogi, przebudowane i wyremontowane odwodnienie drogi wraz z remontem czterech mostów. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną także drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki.

Zakres prac wydłużyliśmy o dodatkowe ponad 1,4 km, czyli stary odcinek DK19 do węzła Kock Północ, na którym przeprowadzony zostanie remont nawierzchni i odwodnienia drogi.

Przebudowa ostatniego fragmentu DK48 zakończy się jesienią przyszłego roku a jej koszt to blisko 40 mln zł. Wraz z zakończeniem prac kierowcy będą mogli bezpiecznie przejechać z Dęblina do Kocka. Przypomnijmy, że w ramach budowy S17 obecne skrzyżowanie w Moszczance zamieni się w rondo.

źródło: www.gddkia.gov.pl
fot. www.gddkia.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ