Partner serwisu
05 października 2018

Budimex i GDDKiA oddają do ruchu S5 na odcinku Leszno Południe i Kaczkowo

Kategoria: Aktualności

Oficjalne otwarcie liczącego 9,5 km odcinka odbyło się 5 października. Inwestycja znacznie skraca czas przejazdu między aglomeracją poznańską i wrocławską. Kierowcy zyskali dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. W ramach prac prowadzonych przez Budimex powstał też węzeł drogowy Leszno Południe na przecięciu z drogą wojewódzką nr 323.

Wykonawcą prac dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad był Budimex. Wartość projektu to 189,1 mln zł. Odcinek Leszno Południe – Kaczkowo jest jednym z pięciu fragmentów budowanej drogi ekspresowej S5 w woj. wielkopolskim. To inwestycja o strategicznym znaczeniu, ponieważ dzięki niej kierowcy szybciej i w bardziej komfortowych warunkach przemieszczają się między Poznaniem a Wrocławiem. Do użytku zostały oddane dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Zakres prac obejmował także budowę 8 obiektów inżynierskich: 1 mostu, 6 wiaduktów drogowych, górnego przejścia dla zwierząt na S5 oraz nad linią kolejową E59 oraz przepustów, urządzeń ochrony środowiska i oświetlenia drogowego. Powstał także węzeł drogowy Leszno Południe na przecięciu z drogą wojewódzką nr 323. Prace obejmowały również przebudowę dróg poprzecznych i dojazdowych oraz przebudowę kolizji.

- Bardzo mnie cieszy, że udało się sprawnie przeprowadzić inwestycję, która ma tak duże znaczenie dla kierowców i całego regionu. To kluczowy węzeł komunikacyjny. Nie tylko łączy dwie wielkie aglomeracje, ale przemieszczają się tędy samochody między A2 oraz A4 i A8, dlatego tak istotne było usprawnienie ruchu na tym odcinku. Jestem przekonany, że użytkownicy od razu odczują poprawę komfortu – mówi Artur Popko, Członek Zarządu Budimex SA.

W woj. wielkopolskim do wybudowania pozostały jeszcze 4 odcinki S5: Poznań Głuchowo – Wronczyn (realizuje Toto), Wronczyn – Kościan (Budimex), Kościan – Radomicko (Mota Engil) oraz Radomicko – Leszno (Mota Engil).

źródło: budimex.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ