Partner serwisu
10 sierpnia 2018

Współpraca z cementownią Kujawy zaowocowała pracami przy jeziorze w Szczepanowie

Kategoria: Aktualności

Jak podaje portal Gazeta Pomorska stowarzyszenie "Witalis" ze Szczepanowa to jedna z organizacji współpracująca z Cementownią Kujawy. Lafarge wspiera stowarzyszenie "Witalis".
 

Współpraca z cementownią Kujawy zaowocowała pracami przy jeziorze w Szczepanowie

Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli Lafarge z sąsiadami cementowni. To kolejny etap dialogu społecznego. Na przełomie 2016 i 2017 roku podczas rozmów mieszkańcy, sąsiedzi cementowni zaproponowali 19 postulatów. Dotyczyły takich dziedzin jak- edukacja, infrastruktura, środowisko, zdrowie, zatrudnienie i społeczności. W realizację projektów włączyła się firma Lafarge oraz wolontariusze - przedstawiciele lokalnej społeczności oraz pracowników cementowni.

Jedną z inicjatyw była rekultywacja i rewitalizacja jeziora w Szczepanowie. Od września 2017 roku stowarzyszenie Witalis w Szczepanowie współpracuje z Fundacją LafargeHolcim - Wspólnie. Stowarzyszenie realizuje projekt "Przygarnij przestrzeń", dzięki niemu zostaje zagospodarowana pierwsza część linii brzegowej jeziora.

Jak mówi Alina Kołaczyk, prezes stowarzyszenia Witalis mieszkańcy wsi chcą zrekultywować i zrewitalizować całe swoje jezioro oraz przylegające tereny. Dzięki temu powstanie centralne miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Szczepanowa i gości. W ramach współpracy Cementownia pomogła w pogłębianiu i pracach naziemnych.Stowarzyszenie prowadzi rozmowy na temat dalszej współpracy. Przypomnijmy, że współpraca Cementowni i okolicznych miejscowości ma polegać na wykorzystaniu wody z kopalni odkrywkowej w Bielawach. Woda ma zasilić zbiorniki retencyjne. Podpisano umowę z Lasami Państwowymi w sprawie dostarczania wód kopalnianych do nawadniania lasów.będzie także nawadniała tereny rolnicze. Przypomnijmy, że gmina Dąbrowa od kilku lat rekultywuje stawy na terenie gminy, aby przygotować je na przyjęcie wody.

Czytaj więcej TUTAJ

źródło: www.pomorska.pl
fot. Lafarge
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ