Partner serwisu
29 maja 2018

PKP Cargo: Silne wzrosty w przewozach kruszyw w I kwartale 2018 roku

Kategoria: Aktualności

W pierwszym kwartale 2018 r. przychody Grupy PKP CARGO wyniosły 1,22 mld zł, a EBITDA 200 mln zł i były odpowiednio o 11% oraz 36% większe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynik netto po trzech miesiącach br. to 36 mln zł (+37 mln zł r/r). Na szczególną uwagę zasługują wyniki w segmencie przewozów intermodalnych oraz kruszyw i materiałów budowlanych, w których Grupa zanotowała wzrosty odpowiednio o 23,4 i 104,3% pod względem pracy przewozowej, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. W trzech pierwszych miesiącach br. Grupa uzyskała także wzrost w segmencie przewozów metali i rud.

PKP Cargo: Silne wzrosty w przewozach kruszyw w I kwartale 2018 roku

– Pierwszy kwartał bieżącego roku był rekordowy dla Grupy PKP CARGO, co wynikało z konsekwentnej realizacji strategii rozwoju ukierunkowanej na potrzeby rynku i Klienta. Cieszy nas wzrost przychodów przy utrzymaniu dyscypliny kosztowej. Dyskontujemy rozwój gospodarczy i boom w inwestycjach infrastrukturalnych wzrostem przewozów w segmencie kruszyw i materiałów budowlanych oraz intermodalu. Wszystko to ma wpływ na umacnianie naszej pozycji rynkowej i wzrost wartości spółki – powiedział Czesław Warsewicz, Prezes Zarządu PKP CARGO S.A.

– Grupa PKP CARGO ma solidne fundamenty rozwoju i źródła jego finansowania. Stawiamy na rozwój organiczny, optymalizację procesów, wykorzystanie efektów synergii spółek z Grupy, budujemy przewagi konkurencyjne w korytarzach Północ – Południe i Wschód – Zachód, analizujemy potencjalne możliwości przejęć na rynku krajowym i zagranicznym. Zwiększamy zasoby i dostosowujemy ofertę, aby jeszcze skuteczniej odpowiadać na zapotrzebowania Klientów i rynku – podsumował Prezes Czesław Warsewicz.

Rynek kruszyw

Wykonana praca przewozowa w przewozach kruszyw wyniosła 1,56 mld tkm i była o 104,3% większa r/r. W strukturze przewozów dominowały przewozy krajowe z udziałem 90,4%, a następnie eksport – 7,9% i import – 1,7%.

Na wyniki w tym segmencie miały wpływ:

-Realizacja w 2018 r. kluczowych projektów infrastrukturalnych realizowanych w ramach obecnej unijnej perspektywy finansowej

-Wzrost produkcji budowlano-montażowej o 26,1% r/r, a w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 41,4% r/r, w tym wyższa produkcja w jednostkach zajmujących się głównie budową dróg kołowych i szynowych (o 62,0% r/r)

-W 2018 r. zostanie oddanych do użytku blisko 450 km nowych dróg, w tym odcinki tras S3, S5, S7, S8, A1 oraz obwodnice m.in.: Koszalina, Kłodzka, Radomia

źródło: pkpcargo.com.pl
fot. freeimages.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ