Partner serwisu
18 maja 2018

Ernest Jelito: Budujmy więcej dróg betonowych, także lokalnych

Kategoria: Aktualności

Budujmy więcej dróg betonowych, także lokalnych. Przez 30 lat nie trzeba będzie ich remontować, kierowcy i inwestorzy będą mieli święty spokój. Na Opolszczyźnie mamy sporo przykładów takich udanych inwestycji – przekonuje prezes zarządu, dyrektor generalny Grupy Górażdże, Ernest Jelito podczas panelu Koniunktura i problemy – budownictwo pod presją w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Ernest Jelito: Budujmy więcej dróg betonowych, także lokalnych

Jednym z wyzwań dla branży, nad którą pochylili się paneliści jest niedobór pracowników: Już od kilku lat prowadzimy szkolenia dla podwykonawców w zakresie BHP w języku rosyjskim i ukraińskim – uzupełnia i dodaje: Prefabrykacja to kierunek, o który powinniśmy powalczyć. Nie tylko ze względu na niedobory siły roboczej, ale też ze względu na jakość prefabrykowanych elementów.

Podsumowując prezes stwierdził: Potrzebujemy innowacji w materiałach, w technologii, zatem musimy więcej ze sobą współpracować. Problem niedoboru pracowników traktuję jako wyzwanie wymuszające na nas rozwój koncepcji Industry 4.0.

Wypowiedź pochodzi z X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

źródło: linkedin.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ