Partner serwisu
31 stycznia 2018

Nowe trendy w bhp: mobilne Centrum zapewniające bezpieczeństwo na budowach

Kategoria: Aktualności

Branża budowlana to jeden z sektorów, w którym od wielu lat notuje się najwięcej wypadków śmiertelnych. Według danych GUS w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku na budowach miało miejsce 3380 wypadków, z czego aż 31 zakończyło śmiercią pracownika. Bezwzględne przestrzeganie zasad bhp i korzystanie ze środków ochrony indywidualnej pozwalają ograniczyć ryzyko wypadku. Nie zawsze jednak pracownik ma dostęp do wysokiej jakości ŚOI. Mobilne Centrum BHP jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie.

Nowe trendy w bhp: mobilne Centrum zapewniające bezpieczeństwo na budowach

Mobilne Centrum BHP jest sklepem w pełni wyposażonym w środki ochrony indywidualnej, które są niezbędne do pracy na każdej budowie. Sklep uruchomiła firma Krystian, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy. Pomysł zrodził się w ramach długofalowej współpracy z firmami działającymi w branży budowlanej.

W punkcie mobilnej sprzedaży Krystian można znaleźć specjalistyczną odzież i obuwie ochronne przeznaczone dla pracowników branży budowlanej, bezpieczne hełmy, profesjonalne okulary i gogle, wytrzymałe rękawice czy sprzęt do pracy na wysokości.

Mobilny punkt sprzedaży gwarantuje dostępność do podstawowej gamy produktów bhp oraz szybką realizację indywidualnych, niestandardowych zamówień. To także ogromna wygoda dla pracodawcy czy inwestora, który jest odpowiedzialny za zapewnienie pracownikom odpowiednich środków ochrony indywidualnej na budowie. - Mobilne Centrum BHP to przede wszystkim duże ułatwienie i oszczędność czasu dla pracowników oraz podwykonawców – mówi Ewelina Michaluk z firmy Budimex. - To także krok w stronę standaryzacji środków ochrony indywidualnej wykorzystywanych na budowach - dodaje

Firma Krystian zapewnia bezpłatną dostawę na każdą budowę, wystandaryzowane ceny, bezgotówkowe rozliczanie lub płatność na miejscu kartą lub gotówką, zbiorcze fakturowanie na podstawie dokumentów WZ. Istnieje także możliwość raportowania zakupów środków ochrony indywidualnej odpowiednim jednostkom kontrolnym. - Dystrybuujemy wyłącznie produkty spełniające aktualne normy bezpieczeństwa, rekomendowane przez służby bhp firm działających w Porozumieniu dla Budownictwa - mówi Elżbieta Rogowska, dyrektor sprzedaży PW Krystian.
- Głównym celem, jaki stawiamy przed naszym mobilnym punktem, jest podniesienie standardów bezpieczeństwa na największych inwestycjach budowlanym zlokalizowanych w Warszawie i okolicach - dodaje.

Oprócz kwestii dostępności środków ochrony indywidualnej, równie istotna jest ich jakość i prawidłowe dobranie do rodzaju zagrożeń podczas wykonywanej pracy. Jak pokazały dane z raportu „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2017” aż 42 proc. pracodawców z sektora MŚP miało problem, aby prawidłowo wskazać miejsce, w którym powinien znaleźć się zapis o obowiązku używania przez pracownika konkretnych środków ochrony indywidualnej, co może świadczyć o bagatelizowaniu tej kwestii.

Informacje na temat Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępne są w serwisie: www.bezpieczniwpracy.pl.

Ciekawostki na temat kultury bezpieczeństwa w pracy można znaleźć również na portalu Facebook: www.facebook.com/bezpieczniwpracy.

źródło: www.bezpieczniwpracy.pl
fot. www.bezpieczniwpracy.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ