Partner serwisu
23 stycznia 2018

W 3 miesiące powstał nowoczesny zakład przeróbki kruszyw

Kategoria: Kruszywa

Na początku marca 2017 roku firma Weir Minerals Poland podjęła się realizacji budowy kompletnego zakładu produkcji kruszyw, zlokalizowanego w Chełmie Górnym na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W 3 miesiące powstał nowoczesny zakład przeróbki kruszyw

Inwestorem była Firma UTB Baranowski, która w tym projekcie kładła główny nacisk na rozwiązania techniczne, ograniczające koszty eksploatacji oraz na maszyny i wyposażenie spełniające wysokie wymagania wytrzymałościowe, gwarantując tym samym wysoką niezawodność całego zakładu. Dodatkowo firma Weir Winerals zaoferowała długoterminowe wsparcie, świadcząc usługi serwisowe i instalacyjne.

Miejscem realizacji projektu był dawny zakład produkcji kruszyw Lafarge. Stosowano w nim inną technologię przerabiania kruszywa, co powodowało odrzucanie jako odpad części frakcji 2/8mm, która jest wartościowym produktem dla UTB Baranowski. 

Maszyny zostały zmodyfikowane w nowym centrum serwisowym Weir Minerals w Lesznie, tak aby spełniały wszystkie wymagania zgłoszone przez klienta. Obecnie centrum serwisowe dostarcza urządzenia do przeróbki kruszyw na terenie całej Europy, Afryki oraz Rosji. 

Kilka lat temu, firma poszerzyła swoją ofertę o maszyny do przeróbki żwiru i piasku marki TRIO. Produkty Weir Minerals obejmują szeroką gamę urządzeń do kruszenia, przesiewania, płukania i transportu materiałów.

Projekt w Chełmie Górnym realizowany przez Weir Minerals, to pierwszy kompletny zakład w Europie oparty na produktach marki TRIO. W zaledwie 3 miesiące, w miejscu starej instalacji powstał nowoczesny zakład przeróbki kruszyw.

Poniżej film z realizacji:

źródło: e-weirminerals.pl
Staszek co sie zna
2018-01-25
Rozwiazania technologiczne jak z 1960 :)
Sita stalowe na przesiewaczu kolowym i brak poliuretanowych dysz i do tego ten odwadniacz...
się znam
2018-07-27
Tanio, jakościowo i technologicznie przeciętnie i 5 miesięcy nie 3.
Referencja - marzenie
Patrząc na masę stali - instalacja warta dużo
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ