Partner serwisu
23 listopada 2017

Hydrobud uruchomi produkcję fibrobetonu z kruszyw odpadowych

Kategoria: Aktualności

Przedsiębiorstwo „Hydrobud” stawia na innowacyjne technologie. Na bazie wyników badań firma z Ustronia Morskiego zamierza na terenie swojego oddziału w Bezprawiu uruchomić produkcję fibrobetonu z kruszyw odpadowych. W realizacji inwestycji pomogą unijne fundusze. Środki przekazane zostaną spółce przez Urząd Marszałkowski na mocy umów, które podpiszą w czwartek, 23 listopada 2017 roku, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz prezes Adam Dzik.

Hydrobud uruchomi produkcję fibrobetonu z kruszyw odpadowych

Na zaplanowane działania „Hydrobud” otrzyma prawie 8 mln zł wsparcia. Wdrożenie wyników badań, a następnie produkcja fibrobetonu na bazie kruszyw odpadowych ma pozwolić firmie na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji na rynku. Inwestycje w przedsiębiorstwie zakończą się w 2018 roku. Oszacowano je na ponad 19 mln zł.

Zastosowanie wyników badań związanych z opracowaniem specyfikacji oraz weryfikacji wytrzymałości fibrobetonu, ma być gotowe do końca marca przyszłego roku. Z kolei rozpoczęcie produkcji wyboru, który będzie wykorzystywany przy budowie obiektów inżynierii wodnej np. pomostów, nabrzeży czy zapór, nastąpi do października 2018 roku. Innowacyjne przedsięwzięcia obejmują także adaptacje hali zbrojarni, a przede wszystkim wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt i maszyny.

Firma „Hydrobud” funkcjonuje na rynku od 2002 roku. Specjalizuje się w budownictwie hydrotechnicznym. W trakcie swej 15-letniej działalności przedsiębiorstwo może pochwalić się wbiciem ponad 55 tys. pali, położeniem prawie 25 tys. metrów grodzic oraz realizacją inwestycji wartych 103 mln zł. Spółka odpowiadała m.in. z powstanie basenu rybackiego w Kołobrzegu, modernizację przystani w Chłopach oraz rozbudowę falochronów w Rowach, Jarosławcu i Dźwirzynie.

źródło: Informacja prasowa
fot. freeimages.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ