Partner serwisu
02 października 2017

Liugong pochwalił się nowościami

Kategoria: Z życia branży

W dniach 27-28 września firma LiuGong Dressta Machinery uroczyście otworzyła europejską centralę w Warszawie oraz centrum badawczo-rozwojowe maszyn budowlanych, regionalne centrum dystrybucji części zamiennych, a także nową linię produkcyjną w Stalowej Woli.

Liugong pochwalił się nowościami

Otwarcie europejskiej siedziby miało miejsce 27 września. Centrala została przeniesiona do Warszawy - do budynku Eurocentrum - z holenderskiego Almere. Za przeprowadzką do Polski przemawiało m.in. położenie naszego kraju na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku oraz fakt, że chiński koncern produkuje maszyny budowlane w Stalowej Woli.

To właśnie w tym mieście dzień później Chińczycy pokazali trzy inwestycje: centrum badawczo-rozwojowe maszyn budowlanych, regionalne centrum dystrybucji części zamiennych, a także nową linię produkcyjną, na której powstawać będą koparki i ładowarki. Pierwsza maszyna znalazła już swojego nabywcę, który w trakcie uroczystości odebrał symboliczny klucz. Na otwarciu pojawiły się władze LiuGonga, kadra zarządzająca oraz przedstawiciele władz miasta, województwa i Ministerstwa Rozwoju.

Na koniec otwarcia odbyła się prezentacja maszyn - ładowarek kołowych, koparek, spycharek i układarek rur marki Dressta.

Fabryka w Stalowej Woli powstała w 1937 roku jako zakład produkcji sprzętu wojskowego. W 2012 roku Dressta została kupiona przez LiuGong Machinery i zmieniła nazwę na LiuGong Dressta Machinery. Wartość nakładów inwestycyjnych - w ciągu ostatnich lat - w zakład wyniosła już około 100 milionów dolarów.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ