Partner serwisu
25 sierpnia 2017

Żwirownia od A do Z

Kategoria: Artykuły z czasopisma

Weir Minerals Poland zakończy wkrótce swój pierwszy, kompleksowy projekt budowy nowej żwirowni w Polsce. O inwestycji mówi Jarosław Kukawski, prezes zarządu firmy.

Żwirownia od A do Z

W lipcu chcecie uruchomić swoją pierwszą kompletną żwirownię z Polsce. Czy wszystko wyszło tak, jak planowaliście?

Na razie jesteśmy na etapie realizacji, więc nie chciałbym chwalić dnia przed zachodem, ale zbliżamy się do końca inwestycji i więcej o niej będziemy mogli powiedzieć za kilka tygodni. Mogę jedynie zdradzić, że termin realizacji był dla klienta kluczowy, gdyż chciał zacząć produkcję szybko i oczekiwał realizacji projektu w maksymalnie 12 tygodni.

Jeszcze kilka lat temu byliście znani głównie ze sprzedaży pomp. Skąd zainteresowanie kopalniami kruszyw?

Kilka lat temu zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek polski maszyny do przeróbki żwiru i piasku, szczególnie do procesu na sucho – mam tu na myśli kruszarki i przesiewacze marki TRIO®. W związku z tym zainwestowaliśmy w nową siedzibę koło Poznania, skąd będziemy prowadzić dystrybucję i serwis maszyn na całą Europę, Rosję i Afrykę.

Dziś zatem, poza pompami, które od dawna były w naszym portfolio, oferujemy maszyny krusząco-przesiewające. Możemy więc kompletnie wyposażyć zakład przeróbczy. Tak jak pan wspomniał, obecnie kończymy inwestycję na północy Polski. Jesteśmy tuż przed finalizacją i uruchomieniem zakładu przeróbczego, który stawiamy od A do Z. Klient w nic nie ingeruje. Podpisał umowę i chce jedynie dokonać symbolicznego przyciśnięcia guzika na samym końcu.

Co zdecydowało o tym, że przedsiębiorca wybrał właśnie was? Czym chcecie przekonywać dalszych potencjalnych odbiorców?

Dla wspomnianego klienta istotne były okresy gwarancji oraz termin realizacji. Naszą przewagą są też innowacyjne rozwiązania materiałowe – wysoka odporność na ścieranie i uderzenia. Weir Minerals jest tu, można powiedzieć, wręcz benchmarkiem dla innych producentów.

Nasz klient z północy Polski otrzymuje wszystko z jednej ręki, a często jest tak, że inwestycje realizowane przez wiele firm są problemem dla inwestora końcowego, gdyż pojawiają się różnego rodzaju niedopowiedzenia. Tymczasem my bierzemy za wszystko odpowiedzialność: za projekt, za realizację, za uruchomienie i za serwis w okresie gwarancyjnym.

Naszą dużą przewagą jest zaplecze techniczne i badawcze oraz znajomość całego procesu i umiejętność jego optymalizacji. W związku z tym, że dostarczamy wszystkie urządzenia do instalacji, jesteśmy w stanie tak ją zoptymalizować i dobrać urządzenia, żeby klient końcowy dostał najlepszy produkt, o jak najlepszych współczynnikach efektywności i jakości uzyskiwanego materiału.

Rozmawiał Przemysław Płonka

Rozmowa z Jarosławem Kukawskim została również opublikowana w numerze 4/2017 dwumiesięcznika "Surowce i Maszyny Budowlane".

Zbyszek
2017-09-01
Kazdy wie ze TRIO to niestety chinskie maszyny.
Ciekawe jak bedzie z napedami czy pompami po 2 - 3 sezonach.
Przesiewacze sa raczej slabej jakosci jezeli chodzi o wykonanie.
Ewelina Tyrała
2018-08-09
Witam zawsze można napędy wymienić na inne np przez naszą firmę :) kontakt handel@lupusdrives.eu
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ