Partner serwisu
01 kwietnia 2016

Materiał ma znaczenie: eliminacja kosztu błędów znakowania materiałów budowlanych

Kategoria: Aktualności

Sprawna integracja

Dobranie odpowiednich rozwiązań do kodowania i znakowania do konkretnych materiałów budowlanych to jednak nie wszystko. Równie ważne jest prawidłowe wdrożenie technologii na różnych etapach linii produkcyjnej. Wiedza o miejscu i sposobie optymalnego wbudowania zaawansowanych rozwiązań do kodowania znakowania może znacznie wpłynąć na ograniczenie błędów znakowania i zwiększenie wydajności operacyjnej.

Maszyna ważąca i napełniająca worki

Producenci mogą zwiększyć wydajność, używając drukarek zgodnych z pakowarkami karuzelowymi o pracy ciągłej, np. w technologii znakowania laserowego, CIJ i LCM. Technologie te cechują się mniejszymi wymaganiami w zakresie konserwacji, co ma kluczowe znaczenie w trudnym środowisku produkcji (np. w obecności pyłu czy przy zmiennej temperaturze).

Wytłaczanie

Zakłady produkujące wyroby wytłaczane to obiekty kłopotliwe z uwagi na ciągłą pracę. Do problemów w tego rodzaju procesach produkcyjnych zalicza się dużą prędkość linii oraz zapylenie i wysoką temperaturę otoczenia, przy czym w takich warunkach zwykle nie sprawdzają się konwencjonalne technologie kodowania i znakowania.Wbudowując specjalistyczne urządzenia do znakowania, np. pracujące w technologii znakowania laserowego i CIJ, można utrzymać pełną prędkość pracy linii wytłaczania.

Pionowe kształtowanie, napełnianie i zamykanie

Zastosowanie na linii technologii CIJ lub TTO umożliwia drukowanie zmiennych informacji, takich jak logo, nazwy produktów i kody kreskowe, bezpośrednio na folii elastycznej. Jedną z najważniejszych zalet metody TTO jest możliwość używania standardowej folii uniwersalnej (zamiast folii wstępnie zadrukowanej) z drukowaną na żądanie treścią właściwą dla produktu.

Inne ważne aspekty

Do ograniczenia błędów znakowania i zwiększenia ogólnej efektywności przyczyniają się także pewne najlepsze praktyki i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii sterowania. Wśród przykładowych sposobów eliminowania błędów operatorów warto wymienić uproszczony wybór informacji oraz ograniczenie ilości danych wprowadzanych przez operatora. Błędom znakowania zapobiega także automatyzacja procesów przemysłowych oraz specjalnie opracowane oprogramowanie sterujące.


Dopasowanie zaawansowanych rozwiązań do drukowania i kodowania do określonych materiałów budowlanych na różnych etapach linii produkcyjnej to nie tylko sposób na dokładne znakowanie, ale także metoda uproszczenia procesów. Zaawansowana technologia drukowania oraz rozwiązania z zakresu automatyzacji i oprogramowania mogą niemal wyeliminować błędy operatorów, zwiększyć wydajność linii oraz zredukować zbędne koszty związane z błędami znakowania.

 

[i] Videojet Technologies, Inc. “The Supply Chain of Coding Errors.” 2013.

Źródło i fot. Videojet Technologies

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ