Partner serwisu
26 listopada 2015

Bezpieczna komunikacja w kopalni

Kategoria: Maszyny i urządzenia

Newralgiczne segmenty gospodarki muszą oferować zatrudnionym w nim pracownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz zapewnić niezawodną łączność z centralą firmy, a także między sobą nawzajem. Technologia IP-DECT, na której bazuje rozwiązanie Ascom, jest tańsza i prostsza we wdrożeniu niż alternatywne Wi-Fi, ale przede wszystkim oferuje stabilniejsze połączenie z bardzo wysoką odpornością na różnego rodzaju interferencje.

Bezpieczna komunikacja w kopalni

Możemy sobie wyobrazić zawody, w których konieczność dodzwonienia się czy poinformowania innej osoby o nagłym zdarzeniu jest nie tylko na przysłowiową wagę złota, ale wręcz decyduje o czyimś zdrowiu czy nawet życiu. Lekarze, pielęgniarki, pracownicy przemysłowi w strefie zagrożenia, pracownicy ochrony prowadzący interwencję czy osoby pełniące różne funkcje w obiektach tzw. infrastruktury krytycznej – wyposażeni w jeden z profesjonalnych telefonów serii Ascom (d41, d62, d81) - bez trudu powiadomią lub zostaną powiadomieni o zaistniałej niespodziewanie sytuacji, wezwą pomoc i zapobiegną nieszczęśliwemu wypadkowi.

Technologia IP-DECT zapewnia komfort, ponieważ połączenie nawiązane za jej pośrednictwem jest bardzo stabilne nawet w obiektach przemysłowych czy trudno dostępnych lokalizacjach, gdzie inne systemy łączności mogą zawodzić. Jakość dźwięku podczas rozmowy jest bardzo wysoka, nawet gdy pracownik używa słuchawek nagłownych. Dodatkową zaletą jest wzmocniona obudowa telefonów Ascom, dzięki czemu są one odporne na upadki oraz pracę w naprawdę bardzo trudnych warunkach. Wbudowany czujnik upadku i bezruchu z kolei sprawia, że pracownik, który na skutek wypadku pozostaje w bezruchu, ma szansę na szybką pomoc za sprawą aktywowanego automatycznie alarmu i skutecznego powiadomienia o jego zaistnieniu właściwych osób.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ