Partner serwisu
05 października 2015

Zwiedzanie zakładu górniczego i cementowni Rudniki

Kategoria: XXII Sympozjum Kruszywa Cement Wapno

W związku z koniecznością wcześniejszego podania w zakładzie górniczym i cementowni Rudniki liczby uczestników wycieczki, prosimy o deklaracje mailową do 8.10.2015. Zgodnie z wymaganiami BHP wejście na teren zakładu możliwe będzie dla osób posiadających obuwie ochronne, okulary oraz kask.

 

Zwiedzanie zakładu górniczego i cementowni Rudniki

Zakończeniem konferencji będzie wycieczka naukowo-techniczna do zakładu górniczego i cementowni Rudniki, zlokalizowanych k. Częstochowy. Wśród atrakcji, jakie przygotowaliśmy wraz z Honorowym Gospodarzem konferencji - CEMEX Polska, jest m.in. pokazowy odstrzał urobku. Na terenie cementowni zobaczyć będzie można dwa młyny susząco-mielące do przemiału surowca. Wypalanie klinkieru odbywa się w trzech piecach obrotowych metodą suchą. Piece opalane są pyłem węglowym, lekkimi paliwami alternatywnymi oraz w niewielkim stopniu suchymi osadami ściekowymi.

Przypominamy, że do 8.10.2015 r. należy zgłosić swoje uczestnictwo w wycieczce do kierownika działu realizacji, mail: bozena.tychy@e-bmp.pl. Warunkiem udziału w wycieczce jest posiadanie obuwia ochronnego, okularów oraz kasku.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ