Partner serwisu
16 lipca 2015

Światowa premiera Grupy LafargeHolcim

Kategoria: Kruszywa

LafargeHolcim ogłosił oficjalną światową premierę nowej Grupy oraz zaprezentował główne cele na przyszłość. Po uwieńczonej powodzeniem fuzji koncernów Lafarge i Holcim oraz wprowadzeniu do obrotu nowych akcji LafargeHolcim na giełdach w Zurychu i Paryżu nowa Grupa zamierza się skoncentrować na osiągnięciu najwyższych wyników w branży materiałów budowlanych.

Światowa premiera Grupy LafargeHolcim

– Obecnie, już jako LafargeHolcim, wkraczamy w kolejną fazę transformacji, pragnąc pod każdym względem osiągnąć pozycję lidera – spółki, która wywrze pozytywny wpływ na świat oraz naszych klientów, pracowników, udziałowców i społeczeństwo – mówi Prezes Grupy LafargeHolcim Eric Olsen.

 

Nowe cele LafargeHolcim obejmują pięć głównych obszarów

Koncern przystępuje do strategicznej transformacji, czerpiąc z najlepszych cech spółek Lafarge i Holcim. W pierwszej fazie integracji Grupa skoncentruje swoją uwagę na pięciu głównych obszarach:

- synergia: osiągnięcie w ciągu trzech lat celu, jakim jest synergia o wartości 1,4 mld EUR;
- alokacja kapitału: rygorystyczne podejście do alokacji kapitału oraz ogólne ograniczenie wydatków kapitałowych;
- przekształcenia handlowe: zróżnicowanie za pośrednictwem innowacyjnych produktów i rozwiązań;
- integracja: stworzenie jednolitej nowej grupy i kultury;
- bezpieczeństwo i ochrona zdrowia: postawienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w centrum uwagi organizacji.

Organizacja LafargeHolcim nastąpi w oparciu o nowy model operacyjny ukierunkowany na usługi dla klientów lokalnych, z jednoczesnym zwiększeniem rozmiarów, obecności i mocy produkcyjnych Grupy w skali globalnej. Model ten łączy zwiększenie samodzielności na szczeblu krajowym, regionalne platformy zarządzania oraz funkcje grupowe zbudowane wokół specjalistycznej wiedzy.

Wyniki finansowe Lafarge i Holcim jako odrębnych spółek za pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku LafargeHolcim przedstawi 29 lipca 2015 r. Pierwsze wstępne łączne sprawozdania nowej Grupy zostaną zaprezentowane w ramach sprawozdania za 9 miesięcy 2015 r.

O LafargeHolcim

Stabilna pozycja w 90 krajach oraz koncentracja na branży cementów, kruszyw i betonu czyni z LafargeHolcim (symbol LHN na szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX oraz paryskiej giełdzie Euronext) światowego lidera w przemyśle materiałów budowlanych. Grupa zatrudnia 115 000 pracowników na całym świecie, a w 2014 r. łączna wartość sprzedaży netto osiągnęła 33 mld CHF (27 mld EUR). LafargeHolcim stanowi dla branży punkt odniesienia w dziedzinie Badań i rozwoju oraz świadczy usługi zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w ramach największych i najbardziej złożonych projektów, oferując najszerszy asortyment wysokojakościowych produktów, innowacyjnych usług i kompleksowych rozwiązań dla budownictwa. Zaangażowanie w poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań służących doskonaleniu branży budowlanej i infrastruktury oraz przyczyniających się do poprawy jakości życia pozwala Grupie stawić czoło wyzwaniom wynikającym z nasilonej urbanizacji.

 

Więcej informacji na stronie www.lafargeholcim.com oraz www.lafarge.pl

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ