Partner serwisu
10 kwietnia 2015

Obawy przed kopalnią Budimex-u

Kategoria: Kruszywa

Pod Śmiglem ma powstać duża kopalnia żwiru. Gmina obawia się, że może ona zaszkodzić ujęciom wody, podaje portal koscian.net

Obawy przed kopalnią Budimex-u

Budimex chce pod Śmiglem wykopać 15- hektarową kopalnię piasku i żwiru, potrzebną spółce jako zaplecze surowcowe dla budowy drogi ekspresowej numer pięć.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uznała, że inwestycja ta nie wymaga opracowania raportu o oddziaływaniu na środowisko. 

Gdy w listopadzie 2013 roku Budimex wystąpił o pozwolenie na przeprowadzenie odwiertów w celu sprawdzenia, jakie złoża znajdują się między Nietążkowem a Morownicą burmistrz Śmigla Wiktor Snela wydał opinię negatywną. Argumentował to między innymi tym, że ewentualne wykopalisko miałby znajdować się w bliskiej odległości od ujęć zaopatrujących gminę w wodę. Siedem dni później w gabinecie Wiktora Sneli stawił się osobiście radca prawny Budimexu i złożył zażalenie. Był na tyle przekonujący, że burmistrz unieważnił wcześniejszą opinię i wydał nową - pozytywną.

Od czterech miesięcy Budimex oczekuje na wydanie przez gminę kolejnej decyzji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji. Samorząd jednak zwleka. 

Cały materiał na stronie www.koscian.net

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ