Partner serwisu
25 lutego 2015

Codzienny monitoring i remontowe soboty

Kategoria: Maszyny i urządzenia

Wydobycie w Górce Sobockiej kształtuje się między 800-850 tys. ton rocznie. Zatrudniamy w systemie dwuzmianowym 35 pracowników. Sytuacja rynkowa wymusiła na nas konieczność ograniczenia do minimum służb utrzymania ruchu.

Codzienny monitoring i remontowe soboty

Pracujemy w systemie dwuzmianowym, od poniedziałku do piątku. W sobotę jedna zmiana przeznaczona jest na remonty – do prac tych przez cały tydzień przygotowuje się dwóch spawaczy. Również każdy operator ma zadanie codziennego monitoringu maszyny. To on za nią odpowiada, zna ją najlepiej. Dzięki małej rotacji pracują u nas kierowcy i operatorzy z dużym doświadczeniem w powyższym zakresie.

Biorąc pod uwagę specyfikę naszego zakładu i obecny popyt, jesteśmy w stanie zorganizować jeden postój w ciągu roku – od 23 grudnia do 6 stycznia. Wówczas prowadzimy sezonowy, tygodniowy remont, choć tu muszę zaznaczyć, że dysponujemy nowym parkiem maszynowym, więc na razie wykonywanie remontu kapitalnego nie jest konieczne. Również dzięki uniwersalności naszego zakładu, składającego się z trzech części, gdy jedną z nich remontujemy, produkcja może odbywać się na dwóch pozostałych.

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ