Partner serwisu
28 września 2023

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa najwyższej klasy – L95 z firmy Bobcat

Kategoria: Aktualności

Firma Bobcat rozszerzyła ofertę kompaktowych ładowarek kołowych, wprowadzając nowy model najwyższej klasy – L95 i uzupełniając linię modeli L85 oraz L75 wprowadzonych odpowiednio w 2021 i 2022 r. 

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa najwyższej klasy – L95 z firmy Bobcat

Nowy model L95 Premium oferuje wyjątkowe połączenie wysokiej mocy, intuicyjnego sterowania, komfortu operatora, łatwości użytkowania oraz elastyczności osprzętu dostępnych w L75 oraz L85. Ponadto L95 zawiera najnowsze rozwiązania dostępne również w wersjach L75 oraz L85 na 2024 r., wprowadzone w oparciu o opinie klientów. L95 jest idealna do prac w budownictwie, kształtowaniu krajobrazu, produkcji przemysłowej, recyklingu, wynajmie maszyn i wielu innych zastosowań, również w rolnictwie.

Wysoką wydajność L95 zapewnia połączenie potężnego silnika Bobcat 75 KM, układu hydraulicznego i maksymalnej prędkości jazdy 40 km/h. Podobnie jak w L75 oraz L85 dochodzi do tego wygodna i przestronna kabina, jak również wysoka stabilność i udźwig oraz imponujące siły odspajania, nacisku i uciągu oraz szeroka gama osprzętu Bobcat. System Automatic Ride Control chroni operatorów przed przeciążeniami przenoszonymi z nierówności teren - powiedział Jiri Karmazin, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat.

Prędkość maksymalna zwiększona do 40 km/h

Operatorzy L95 mogą teraz w stojącej maszynie zmienić bieg z pierwszego na drugi, co pozwala na przyspieszenie nawet do 40 km/h i zwiększenie obszaru roboczego, bez konieczności stosowania dodatkowego transportu ciężarowego. Wyższa prędkość może zapewnić znaczące oszczędności i zwiększenie dziennej wydajności maszyny.

Inteligentne i intuicyjne rozwiązania

Nawet niedoświadczeni operatorzy mogą szybko poczuć się pewnie podczas pracy z L95 dzięki intuicyjnemu sterowaniu, napędowi flex z funkcją automatycznego biegu jałowego oraz licznym rozwiązaniom zwiększającym bezpieczeństwo. Maszyna jest również wyposażona w automatyczny hamulec postojowy oraz funkcje wspomagania na pochyłości, dzięki którym hamulec postojowy w L95 jest załączany i odłączany według wymagań. Te rozwiązania, znane z samochodów osobowych, są wyjątkowe w tego typu maszynie.

W L95 wprowadzamy zupełnie nowe rozwiązania w branży, które dodatkowo zwiększają łatwość użytkowania. Joystick jest teraz wbudowany w amortyzowany fotel, co zapewnia operatorowi wygodę i komfort. Położenie wszelkich elementów sterowania na joysticku zaprojektowano tak, aby maszynę można było obsługiwać łatwo i wygodnie nawet podczas wielu godzin pracy. W oparciu o opinie klientów poprawiliśmy również czas zmiany kierunku jazdy oraz funkcjonalność podnoszenia i przechylania łyżki, co zwiększa wydajność i wygodę obsługi - dodał Jiri Karmazin.

Pierwszorzędny komfort

L95 została zaprojektowana mając operatora w centrum uwagi, aby zapewnić mu wysoki poziom komfortu i łatwość obsługi. Kabina zapewnia pełną ochronę FOPS poz. II, a dwa stopnie ułatwiają wsiadanie do kabiny i wysiadanie z niej.

Niezależnie od ilości godzin spędzonych w kabinie operator zawsze czuje się komfortowo dzięki pełnej regulacji podgrzewanego fotela wysokiej klasy, układowi ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz kierownicy regulowanej w dwóch płaszczyznach. W pełni przeszklone drzwi oraz potężne lampy diodowe zapewniają zawsze doskonałe pole widzenia. Radio DAB+ i funkcja zestawu głośnomówiącego do telefonu sprawiają, że operator jest zawsze na bieżąco.

Położenie wszelkich elementów sterowania zaprojektowano tak, aby L95 można było obsługiwać łatwo i wygodnie nawet podczas długich zmian. Sterowanie blokadą mechanizmu różnicowego, zakresem prędkości, pływaniem wysięgnika i przepływem układu pomocniczego znajdują się w zasięgu dłoni operatora na szczycie joysticka. Pokrętło sterowania służy do uruchamiania, nawigacji i potwierdzania ustawień L95 na 5-calowym wyświetlaczu oraz do szybkiego przełączania widoku z kamery cofania. Wszystkie ekrany wyświetlające istotne dane maszyny oraz ekrany konfiguracji obsługuje się pokrętłem sterowania.

Prawdziwie wszechstronna maszyna

L95 jest standardowo wyposażona w ulepszony system Power Quick-Tach, który jest zgodny ze złączkami stosowanymi szeroko w branży. System Power Quick-Tach ulepszono, aby uprościć i dodatkowo zabezpieczyć połączenia hydrauliczne, zwłaszcza podczas wymiany osprzętu. Ponadto dostępna jest najnowsza wersja adaptera Bob-Tach do montażu zatwierdzonego osprzętu Bobcat, a system Power Bob-Tach jest dostępny jako opcja.

Do pracy z osprzętem wymagającym wysokiego przepływu, takim jak dmuchawy śnieżne i szczotki kątowe, L95 można wyposażyć w opcjonalny układ wysokiego przepływu, zapewniający wydajność 100 l/min. Aby jeszcze zwiększyć wydajność osprzętu wysokiego przepływu, Bobcat zwiększa ciśnienie z 200 do 225 bar. Zmiana ta skraca również czas automatycznego ograniczenia mocy o 50%, która chroni podzespoły hydrauliczne, gdy maszyna nie jest rozgrzana.

Podobnie jak w L75 oraz L85, inne wyjątkowe rozwiązanie w L95 to Advanced Attachment Control – zaawansowane sterowanie osprzętem. Ten rewolucyjny system pozwala operatorowi jednym przyciskiem przełączyć się na alternatywny schemat sterowania maszyny. Zapewnia to niezależne sterowanie obrotami silnika (i maksymalnym przepływem w układzie pomocniczym) oraz prędkością jazdy maszyny. Złącze 7-pinowe pozwala operatorowi sterować nawet najbardziej skomplikowanym osprzętem w sposób intuicyjny i efektywny.

Najlepsze wsparcie na rynku

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy Bobcat L95 objęta jest wsparciem niezrównanego zespołu pomocy technicznej, z rozbudowaną siecią dealerów oferujących w jednym punkcie serwis zarówno maszyn jak i silników, dostępna jest również funkcja zdalnego monitorowania wydajności maszyny dzięki systemowi telematyki Bobcat Machine IQ.

Podstawowe dane techniczne L95:

Łyżka standardowa: 0,8 lub 1,0 m3
Zasięg łyżki:     0,6–1,5 m3
Masa robocza:      5376 kg
Wysokość podnoszenia:  3275 mm
Wysokość kabiny:    2522 mm
Moc silnika:  56 kW (75 KM)
źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ