Partner serwisu

Po sympozjum Kruszywa Cement Wapno 2012

Kategoria: XIX Sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Referaty i prezentacje, wystawa stoisk, debata, wspólne kibicowanie podczas meczu Polska-Anglia, zwiedzanie kopalni Celiny i pokaz w Radkowicach... Ponownie spotkaliśmy się 16-18 października w Kielcach, by porozmawiać o najważniejszych wyzwaniach branży, zawrzeć nowe znajomości i odświeżyć dawne przyjaźnie.

Po sympozjum Kruszywa Cement Wapno 2012

   

XIX Sympozjum Naukowo Techniczne „Kruszywa Cement Wapno” odbyło się w dniach 16-18 października w hotelu Łysogóry w Kielcach. Organizatorem była firma BMP’ i redakcja magazynu „Surowce i Maszyny Budowlane”. Honorowym gospodarzem imprezy była firma H&H Group.  Sponsorem głównym została firma Powerstone oraz PGS. Partnerem głównym był Global Tech, a partnerami: Eaton i Syntetyk.
Patronat nad imprezą objął Polski Związek Producentów Kruszyw oraz Stowarzyszenie Kopalń Odkrywkowych. Patronat naukowy sprawowała z kolei Katedra Górnictwa Odkrywkowego AGH oraz Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.
 

    Tematem dominującym było w tym roku spowolnienie gospodarcze i mniejszy popyt na kruszywa. Jak sobie radzić w sytuacji kryzysowej? Strategie w tym zakresie przedstawił Jacek Zalewski z Górażdże Kruszywa. Uzupełnieniem było wystąpienie Andrzeja Górskiego z TQM Consulting, który wyliczał oszczędności płynące z systematycznego zarządzania energią.

    Temat aktualnych wyzwań i problemów branży kontynuowano podczas debaty, w której wzięli udział: Aleksander Kabziński, Hubert Schwarz, Jacek Zalewski oraz Waldemar Gurdziel.

    Tradycyjnie wielu uczestników zgromadziły panele poświęcone nowoczesnym urządzeniom wykorzystywanym w produkcji surowców budowlanych. Specjaliści prezentowali nowe technologie w projektowaniu robót strzałowych, analizowali procesy rozdrabniania kruszyw w różnych kruszarkach czy możliwości mechanicznego urabiania skał. Sporo prelekcji dotyczyło wykorzystania pras filtracyjnych, recyklingu wody i nowoczesnych rozwiązań płukania kruszyw.

    Sympozjum to nie tylko referaty, prezentacje, lecz również okazja do rozmów w kuluarach i dobrej zabawy. Podczas dwóch wieczorów integracyjnych tańczyliśmy przy muzyce zespołu Dziekan Band, śmialiśmy się w czasie występu Jerzego Kryszaka (nazwanego branżowo potem „Kruszakiem”) oraz dopingowaliśmy „naszych” gdy – już na suchym stadionie – walczyli z Anglikami.

 

Zobacz także:

Debata o problemach

Stoiska na sympozjum „Kruszywa Cement Wapno”

Zwiedzanie Celin i pokaz w Radkowicach

 

 

 

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ